Wpis z mikrobloga

Nie mam już siły na to wszystko. Multum razy mnie perfidnie oszukano w życiu, a na moim garbie wyrosło kilka dobrze funkcjonujących normików. Kiedy próbuję wziąć przykład z moich doświadczeń życiowych i na każdym kroku analizować sytuację, by bronić się przed oszustwem, inni ludzie zamiast mnie pochwalić i wspierać to jeszcze bardziej mną gardzą. #!$%@? normików, którzy wychowali się jak paczki w maśle i całe życie #!$%@? słodkopierdzącymi frazesami, oszukując siebie nawzajem. Ale co, przecież to ja tu jestem przegrywem, a nie oni, bo przecież oni mają co ruchać, z kim chlać jak świnie w weekendy. Jeśli bóg by istniał to na pewno by nie pozwolił na taką niesprawiedliwość
#zalesie #takaprawda
  • 5
@ProfesorDynamo: różnica jest taka że na wszystko spoglądasz pesymistycznie, przez swoje źle doświadczenia.

Każdemu trzeba dać szansę, trzeba pomagać ale trzeba też uważać by nie dać się wykorzystać innym jednostkom.

Ważne jest znalezienie balansu w tym wszystkim.
@ProfesorDynamo: analiza jest ważna ale musi być neutralna i obejmować nie tylko twoją, ale także drugą stronę w sposób neutralny i jak najbardziej realny.

Nie dać się w #!$%@? robić to jedno

Ale spoglądać na wszystko i każdego że chce mnie w #!$%@? zrobić, też Ci w życiu nie pomoże. Owszem możesz zawsze mieć taką myślę z "tyłu głowy" ale dopóki nie dostaniesz potwierdzenia, nie możesz też wydać wyroku.

Powodzenia