Wpis z mikrobloga

Czy jesteś za wydłużeniem wieku możliwości podejścia do egzaminu na prawo jazdy kat. B i otrzymania pozwolenia na prowadzenie samochodu?
#prawojazdy #motoryzacja #kierowcy #pytanie #ankieta
rales - Czy jesteś za wydłużeniem wieku możliwości podejścia do egzaminu na prawo jaz...

źródło: comment_1593069625G6AyWE51ned9yIhdZmEil4.jpg

Pobierz

Czy kierowcy powinni mieć więcej niż 18 lat?

  • Tak, min. 21 lat 24.5% (260)
  • Tak, nawet więcej niż 21 (napisz w kom ile) 2.3% (24)
  • Nie, niech zostanie 18 48.7% (517)
  • Nie, nawet bym obniżył do 16 24.6% (261)

Oddanych głosów: 1062

  • 37
  • Odpowiedz
@rales: a moze przyczyna wypadkow nie jest wiek ale to ze wiekszosc samochodow w polsce to gruzy ktore w UK czy Niemczech nie przeszlyby przegladu MOT? btw w Kanadzie i USA mozna jezdzic od 14roku zycia (z ograniczeniami pewnymi w USA ale zawsze), w UK od 17roku zycia, w Niemczech od 16. ale zapominalem, wg wykopkow nie jestes dojrzalym czlowiekiem chyba ze masz 40 lat albo siedzisz na wykopie
  • Odpowiedz
@rales: Jak chodzi o bezpieczeństwo to zacząłbym od obowiązkowych corocznych badań wzroku i czasu reakcji dla osób powyżej 55 roku życia.
  • Odpowiedz
@gwidon997: Mało mamy wypadków przez dzbanów na drogach? Taki przykład - autostrada A4, ciemno, deszcz i wyprzedzam sobie kolumnę tirów. Jadę z maksymalną dozwoloną prędkością, czyli 140 km/h. Nagle dosłownie metr za mną pojawia się Porsche i #!$%@? mi długimi po lusterkach. Gdy kończę wyprzedzać ostatniego tira, to zaczyna mnie wyprzedzać jeszcze jak jestem na swoim pasie. Potem przyspiesza do tych 180-200 km/h i powtarza ten proces. Czy to twoim zdaniem
  • Odpowiedz
16 lat - do 100KM,
20 lat - do 150KM,
22/23 lata - bez limitu.
od 65 lat - badania co 2 lata,
od 75 lat - badania co rok.
od 80 lat - zakaz prowadzenia samochodu, zniżki na wszelki transport zastępczy lub nawet darmowy.
Przy zatrzymaniu kierowcy pod świadomym wpływem - konfiskata auta, zakaz prowadzenia na rok. (O świadomym wpływie mówię tu o sytuacji gdzie nachlany Mietek wsiada za kierownicę po
  • Odpowiedz
@rales: ale gówno założenie w ogóle. Są badania, jest egzamin praktyczny i z przepisów. Dla mnie może nawet w ogóle limitu wieku nie być, a niech poprawią jakość egzaminów. Są 16-latkowie którzy mogliby prawo jazdy mieć i tak samo są osoby, które w życiu nie powinny za kierownicą usiąść. I od oceny tego są właśnie egzaminatorzy, i jeśli gdzieś upatrywać zmian to w nich i w egzaminach, a nie durnych limitach
  • Odpowiedz
@FoxX21 Tego typu limity to głupota, to jest typowe generalizowanie że jak ktoś młody to nie umie jeździć. A co w sytuacji gdy w wieku 24 lat prawdopodobnie mam większe doświadczenie za kierownicą niż przeciętny kierowca po 30 roku życia. Kierowca zawodowy CE od 19 roku życia here ( ͡° ͜ʖ ͡°). Trochę słaby ten twój pomysł
  • Odpowiedz