Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 359
Jeżeli chodzi o projektowanie laptopów to chińczycy są 10 lat za resztą świata. Albo przed, nie wiem. Mam tu model Hasee Z7-i78172s2. Nic mi to nie mówi. Pewnie jednorazówka z plastiku. Grzeje się więc do czyszczenia. Otwieram i co widzę:
- Zdjęta spodnia klapka.
- wyczyścić wiatrak? Proszę bardzo, kilka śrubek i dmuchaj.
- mało miejsca na dysku? Żaden problem, odepnij NVME i włóż większy.
- a może Ci szkoda tego co jest? Spoko jest jeszcze jeden wolny slot.
- nie stać Cię? Luzik możesz wymienić tańszy SATA ale to 1 TB HDD więc co tu wymieniać.
- a może RAMu mało? Żaden problem, jeden slot wolny. Klik i gotowe.
- bateria? No cóż, model pewnie dedykowany ale jak już zdobędziesz... Kilka śrubek i podmianka.

Żadnego kleju, żadnego tetrisa z plastikami i częściami. Żadnego wyjmowania płyty głównej bo producent sobie postanowił umieścić RAM po drugiej stronie jak to jest np w ASUS ZenBook Pro Duo. Nie wiem jak z jakością ale mechanicznie ten projekt mnie urzekł.

#laptopy #serwislaptopow #samnaprawiam #technologia #chinskiecuda
piwuch - Jeżeli chodzi o projektowanie laptopów to chińczycy są 10 lat za resztą świa...

źródło: comment_15930682498OoMO65cNm253d9Ql9ywVw.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: u mnie wleciał dysk WD sn520 512GB w slot modemu i chłodzenie. Zastanawiałem się nad wymianą oryginalnego ssd z 512 na 1tb ale jakoś nie widzę potrzeby. Tak samo 16gb ram starcza więc poczekam aż będę potrzebował albo kości 32gb stanieją. Bateria ta podstawowa robi robotę (na od powrotu z pracy do końca dnia starcza :))
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: ja jak komus z rodziny zmieniam dysk na ssd i dokladam 4gb ramu z szuflady to maja mnie za jakiegos magika. Nagle zaczyna chodzic jak nowy komp xD. Ja do domowych zastosowan i internetow mam thinkpada t420s z i7 i 16gb ramu. Jak mi sie zepsuje to kupie identycznego za 4 stowy i przerzuce ram/dysk, bo nie widze roznicy w predkosci miedzy takim kompem a chocby nowym t590 - tu
dirtydenier - @MercedesBenizPolska: ja jak komus z rodziny zmieniam dysk na ssd i dok...

źródło: comment_15930901889DMHE1eZSpmbwpzm3NvFmt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@piwuch U mnie to samo. Od 2011 roku mam Lenovo Y570. Na początku tego roku już przestawał nadążać za moimi potrzebami i z przerażeniem patrzyłem co jest teraz dostępne w sklepach. Stwierdziłem że dam mojemu dziadkowi jeszcze szansę, otworzyłem go, poczytałem poradniki i okazało się że mam wolne sloty na RAM i wolny slot na dysk SSD. Do tego jeszcze przesiadka z win7 na win10 i cyk - za jakieś 500-600zl mam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dirtydenier: a teraz porownaj touchpad, matryce, baterie miedzy takim t420 a t480. Mialem t430, t440 wszystkie wersje, t450, t460, t480. Mozesz mowic co chcesz, ale nawet miedzy t440 a t460 jest przepaść o t480 nie wspomne.

Co do wydajnosci to mialem t440p z i7, teraz t480 z i5 z undervoltingiem i zmienionym chlodzeniem. Kultura pracy jest 3 poziomy wyzsza a wydajnosc na podobnym poziomie. No ale co kto lubi
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: touchpad > mxmaster2, matryca > korzystam ze stacji dokujacej + monitor albo telewizor. Poza domem nie korzystam z laptopa, tylko ze sluzbowego, ktory jest nowy. Kultura pracy: nie widze problemow. Oczywiscie ze laptop za 400 bedzie sie roznil od laptopa za 5-12k, nigdzie nie napisalem, ze beda identyczne. Pisalem tylko i wylacznie o wydajnosci i ze jest opcja nie wydawac 5k na laptop do internetu. Duzo ludzi tego nie wie
  • Odpowiedz
@piwuch: @rumapark: @LubieSzaszylkiZLublina: tak zbudowany jest każdy laptop biznesowy firm np dell, czy hp. Mi najbardziej odpowiadało rozwiązanie zawsze, że jedna klapka jeden komponent. Odkręcam i wymieniam np ram. Tylko niskobudżetowe są tak skonstruowane, że żeby wymienić/przeczyścić wiatrak trzeba poodpinać wszystko porozkręcać. Bateria litowo polimerowa będzie droga w tym wypadku, lepiej jak jest na 18650 bo tania (tak wiem zwiększa to grubość ale hp robił tak że grubości nie
  • Odpowiedz
@kwaz1: nie ma znaczenia czy usb jest na osobnej pcb czy na plycie glownej poniewaz jak na sygnalowe (data) pojdzie zwarcie to nic nie pomoże. Takie usb na pcb osobnej niczym się nie różni od tego na płycie głównej (nie ma żadnej dodatakowej ochrony). Karta siecowa o której wspominasz w laptopach biznesowuch nadal wystepuje w postaci osobnego modułu do wymiany (wlan) ale coraz częściej taki moduł pakowany jest w obudowę i
  • Odpowiedz
@piwuch ja mam nieco ponad rocznego della inspiron, nie jestem super znawcą, ale bardzo przyjemnie się rozkręcało i czyściło. Bez kleju czy dziwnych wynalazków XD czyściłam też swój stary lapek lenovo - niby ok, ale więcej rozkręcańska
  • Odpowiedz
nie ma znaczenia czy usb jest na osobnej pcb czy na plycie glownej poniewaz jak na sygnalowe (data) pojdzie zwarcie to nic nie pomoże.

@rumapark: ma bo częściej niż zwarcie gniazdo ulega uszkodzeniu mechanicznemu, "nie łączy" itp. Więc jak jest na osobnej płytce wymieniasz tylko tą płytkę i po problemie. Z lanem to samo, wymieniasz na nowy i masz nową kartę z nowym MAC'iem. Chłodzenie w lapkach to rzadko kiedy jest
  • Odpowiedz
@kwaz1: stacje robocze, np zbook mają karty slot na kartę graficzną.Niestety 5 generacja też ma kartę już na płycie. Ja do tematu usb podchodzę w formie wymiana za pomocą stacji lutowniczej plus opalarka.
  • Odpowiedz