Wpis z mikrobloga

5 lat temu jak w tę niedzielę.

Stawką niedzielnych wyborów nie jest demokracja, tylko szansa na powrót demokracji w tym przejętym już niemal w całości przez populistycznych oligarchów kraju-folwarku.

Głosujcie w niedzielę. Pokażcie PiSowi środkowy palec.

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #trzaskowski2020
Majk_ - 5 lat temu jak w tę niedzielę. 

Stawką niedzielnych wyborów nie jest demok...

źródło: comment_1592976048GUP3S0AoXS1loU8mHcASkZ.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a ja tylko przypomniałem że wyborcza też lubi dostawać państwowe pieniążki


@Opipramoli_dihydrochloridum: przypominam, że strumień płynie do tych dziwnych gazetek sakiewicza i imperium srebrnej, których nikt zdrowy nie czyta i ich przychody składają się głównie z reklam państwowych spółek ("państwowych" bo udział to zazwyczaj 30%, czyli pozostali akcjonariusze cierpią, bo cena akcji spada, a perspektywa dobrej dywidendy się oddala), a nie z kasy od czytelników.
  • Odpowiedz
  • 1
Wiesz jak śmiesznie brzmi stwierdzenie że szansą tych wyborów demokratycznych jest powrót wyborów demokratycznych? Przez właśnie takie bicie piany PiS wygrał poprzednie. Zamiast pisać że stawką wyborów będzie zrównoważony budżet albo zmiana ordynacji czy coś to hurt, durr totalitaryzm.
  • Odpowiedz
@Korax: Zastanaow się choć raz w życiu debilu, dlaczego Kaczyński tak dążył do zawładnięcia sądami, trybunałem, państwowymi firmami? Dlaczego tworzy podział na ich, patriotów, i na resztę - obca agenturę? Następnie popatrz na kraje nam bliskie - Białoruś Lukaszenki i oczywiście Węgry Orbana i Fideszu. Po #!$%@? ci zrównoważony budżet jak nie będziesz miał opozycji ani wolności w następnych wyborach?
  • Odpowiedz
@rafsiemens: No i twoja reakcja jest kolejnym powodem dla którego Pis wygrywa. Widać nie jesteś w stanie prowadzic sensownej dyskusji. Mogłeś zacząć od argumentów - zacząłeś od obrażania. Potem jeszcze przeklinanie. Po co wg. argumentujesz cokolwiek po wyzwiskach? Osoby która obraziłeś raczej nie przekonasz argumentami (nie żeby były jakieś sensowne w twojej wypowiedzi - po prostu stare, dobre "hurr durr Kaczyński dzieli naród, hurr durr dyktatura"). PiS ma łatwą robotę
  • Odpowiedz
@Majk_: Dla mnie każdy stronniczy dziennikarz nie jest dziennikarzem, tylko propagandystą. Lubiłem paręnaście lat temu czytać Wyborczą właśnie ze względu na dziennikarswo śledcze, ale od czasu wojny PO-PIS nie da się tego czytać. Jawne namawianie na głosowanie na "swoich", płaczki, że państwowe pieniążki odcięte...
Wiadomo skala inna, ale propaganda jest propagandą.
  • Odpowiedz
Jak ci tak nie odpowiada państwo demokratyczne szeroko współpracujące z zachodem to się wyprowadź na Białoruś i daj ludziom żyć w tym kraju


@ZaplutyKarzelReakcji: to głupie, równie dobrze można powiedzieć "Jak Ci nie pasuje niezależność i suwerenność Polski to się wyprowadź do Niemiec"

Nie żebym był w jakikolwiek sposób po tej prawej/konserwatywnej/eurosceptycznej stronie. Tylko argument po prostu głupi.
  • Odpowiedz
@Sam_w_domu: o ile ja im po prostu wierzę że następne rządy PO będą takie jak poprzednie - może nudne, ale z jakąś minimalną dozą odpowiedzialności i sensu (za najmniejsze aferki ludzie lecieli ze stołków, teraz Szumowski sobie wyprowadził 200 milionów dla kolegi instruktora narciarstwa i wszystko jest ok :)). O tyle faktycznie pis wprowadził taki #!$%@? że PO oczywiscie będzie mogło korzystać ze wszystkich antydemokratycznych mechanizmów które teraz istnieją. Ale
  • Odpowiedz
Z ta różnica, ze zależność od Niemiec jest urojona, a autorytaryzm weryfikowalny i namacalny


@ZaplutyKarzelReakcji: od Niemiec może i tak, ale bardziej miałem tu na myśli Unię której prawo przyjmujemy. Oczywiście #!$%@?ę od oceny tego prawa, ale faktem jest, że prawo unijne stosujemy również w Polsce niezależnie od tego czy chcemy czy nie
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: Jest w tym co piszesz sporo racji. Niestety jestem przeciwko PO, ale wybranie ponownie Dudy to danie przyzwolenia na olewanie obietnic wyborczych i pokazanie ze PiS możne robić co chce nie będąc rozliczanym tez za afery. Z drugiej strony na Trzaskowskiego też nie zagłosuję bo go uważam za karierowicza i niezbyt ogarniętego. No i w Warszawie był #!$%@? zarządcą co pokazał brak pomocy dla biznesu przy kwarantannie.
  • Odpowiedz
@Korax: Mylisz się w dwóch rzeczach-z faszystami się nie rozmawia ani nie toleruje ponieważ paradoks tolerancji, po drugie to ze Kaczyński dzieli naród i dąży do demokracji fasadowej to fakt, nie narzekanie. PiS ma łatwa robotę bo znajdują się debile jak ty którzy są na tyle źli aby mieć skrajnie prawicowe poglądy a na tyle strachliwi żeby bać się do nich przyznać. Powiedz powstańcom poznańskim czy warszawskim że gdyby po
  • Odpowiedz
@rafsiemens: Pisanie o swoich opiniach jako o faktach to niestety przypadłość dotykająca nie tylko ciebie. A druga sprawa - jeśli każdego z kim się nie zgadzasz uznasz za faszystę to szybko skończą ci się ludzie do których będziesz mógł się odezwać zgodnie z twoim podejściem. Szkoda że umiejętność zwykłej dyskusji odchodzi do lamusa.
  • Odpowiedz