Wpis z mikrobloga

@johnusmithu: Chciałbym powiedzieć, że powrót. Niestety od maja nadal mam w 80% skończoną nową postać (ciągle mi koszulka przenika przez ubranie), a jest mocno pode mnie zrobiona i chciałbym nią wsiąknąć jako nowy ja w te zacne chore grono :DD

Z Kinectem jeszcze czeka mnie sporo zabawy. Mam strasznie mały pokój i muszę poczytać sposoby na lepszy tracking :D
@BlackReven: Czyli na normalnym VR jest od pasa w górę a jak chce się nóżki to już trzeba zakupić kinecta? Wiem głupie pytania ale nie jestem za bardzo w temacie a w sumie ciekawi mnie to i może zaopatrzę się kiedyś jak będę miał więcej miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie to myślałem że w tych zestawach VR są do tego jakieś kamerki które śledzą ruchy ciała.
@Amenotejiikara: W normalnym VR masz głowę i ręce. Głowa i ręce w sumie mówią twojemu wirtualnemu ciału gdzie się porusza. Więc bez FBT możesz chodzić czy siadać, ale nie masz możliwości podnoszenia nóg czy siadania/kucania/leżenia w inny sposób, niż przedefiniowany.

Kinect to jest taki prowizoryczny FTB po najmniejszej cenie (są też inne sposoby). Prawdziwe FBT wymagają 3 HTC VIVE TRACKER (tułów i dwie nogi) za łącznie ~1500 zł + jak masz