Wpis z mikrobloga

Jestem na kwarantannie drugi tydzień i ciągle przychodzą mi te SMS o zainstalowaniu aplikacji Kwarantanna Domowa (trzeba wysyłac zdjęcie twarzy i mieć włączoną lokalizację). Wysylalem zdjęcie szafki, ściany i było ok ale od dziś przychodzą mi smsy że źle wykonałem zadanie i musi być to zdjęcie twarzy
Podobno jest to obowiązkowe ale co z moją prywatnością? Skad mam pewność czy moje zdjęcia później zostaną faktycznie usunięte?
Czemu o tym się w ogóle nie mówi i dajemy sprzedawać swoją prywatność?
#prawo #koronawirus #kwarantanna
  • 13
@kaaban problem mam w tym że nie chce tego instalować i swoich zdjęć nikomu wysyłać.
A jest to obowiązkowa aplikacja i nie wiem czy są jakieś kary za nie stosowanie się do tego.

Nie wydaje wam się to chore aby kazano wam instalować na swój prywatny telefon jakieś śmieszne aplikacje i udostępniać swoją prywatność? Pod pretekstem wirusa? Skąd pewność że to nie zostanie w przyszłości wykorzystane?

Dziwię się że większości społeczeństwa państwo
Nie wydaje wam się to chore aby kazano wam instalować na swój prywatny telefon jakieś śmieszne aplikacje i udostępniać swoją prywatność? Pod pretekstem wirusa? Skąd pewność że to nie zostanie w przyszłości wykorzystane?


@amonak00: oczywiście, że jest to chore, a nie dostrzegają tego tylko osoby mocno zmanipulowane. A takich niestety jest w społeczeństwie jak widać sporo.

BTW widziałem, że to gówno protego czy jakoś tak już nawet w telewizji reklamują.