Wpis z mikrobloga

Oglądam speedruny, aktualnie gta 5 i jestem pod ogromnym wrażeniem. Myślicie ze oni robią cięcia żeby odpocząć czy wszystko na jednym wdechu? Nie wyobrażam sobie ile trzeba grać żeby znać tak na pamięć grę
#gry #speedrun
  • 20
@Eskeel ja akurat nie jestem tym typem gracza co przechodzi kilkunastokrotnie grę, czasem się zdarza że przechodzę drugi raz ale wtedy wsiąkam tę grę powoli, ciesząc się tym co pomijałem wcześniej żeby ukończyć fabułę i zobaczyć jaki jest finał
@TadzioNorek: samo przejscie gry na jednym wydechu nie jest takie straszne, bo cos sie dzieje/zmienia. najnudniejsze jest szukanie exploitow/albo masterowanie danego segmentu, gdzie kilka godzin wczytujesz na okraglo gre, bo trick ktory chcesz wykonac, jest frame perfect.
@TadzioNorek: tak, wlansie o to w tym chodzi, ze masz zrobic jak najlepszy wynik za pierwszym podejsciem. tak samo jak w rajdach wrc. Nikt ci nie da drugiej szansy, bo zle wszedles w zakret.
są jakieś ogolno przyjęte zasady speedrunow?


@TadzioNorek: Zasady są indywidualne dla danej gry, różne kryteria mogą być. Np. speed run 100% gry, any % itd. to są 2 najpopularniejsze. Są jeszcze z glitchami, bez glitchy i czasem trollowe zasady gdzie musisz coś #!$%@?ć konkretnego podczas gry
@TadzioNorek: wydaje ci sie, niektore speedruny sa bardzo szybkie i dobrze udokumentowane w sieci, razem z dokladnym wytlumaczniem trikow. ja kiedys przechodzilem jedna gre turowa wykorzystujac straty, ktore zapamietalem po ogladaniu streamu z speedrunem. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@drzuo ja osobiście z glitchami nie akceptowalbym. Teraz oglądam speedrun gta i są takie szczegóły jak wejście przez pasażerskie drzwi samochodu żeby nie zabierać czasu SI na tej czynności, przeraża i imponuje mi to jak dużo trzeba spędzić czasu na grze by dojść do takiej wprawy
@TadzioNorek: Przy dłuższych RPG pozwala to zaoszczędzić masę czasu. Np. FF7 z glitchem to chyba 2h a normalnie to z 10+
Większość ludzi po prostu nie ma tyle zaparcia żeby robić runy gier trwających kilkanaście godzin.
Lubię oglądać speedruny bo często można wyłapać ciekawostki na temat gry albo jak sobie poradzić lepiej w konkretnych sytuacjach