Wpis z mikrobloga

#tatry #trekking #gory
Szukam odpowiedzi, porad w sprawie 3 kwestii.
1. Czy jest jakiś transport o 4-5 rano z Zakopanego na Palenicę, albo chociaż na Cyrhlę? Nie mogę nic znaleźć, a chciałbym raz wcześniej wyjść do doliny 5 stawów.
2. Czy skarpety z wełny merino faktycznie zapobiegają powstawaniu pęcherzy? Pęcherze psuły mi trochę ostatni wyjazd, nawet plastry compeed nie do końca pomagały. Kupiłem jedną parę ale robiłem w nich dopiero trasy po kilkanaście km. Oraz pytanie czy faktycznie prać je w zwykłym płynie do mycia rąk i czy nie znajdę czegoś taniej, niż 70 pln za parę?
3. Czy takie worki faktycznie są dużo lepsze, niż worek albo siatka za 20 groszy?
paramite - #tatry #trekking #gory
Szukam odpowiedzi, porad w sprawie 3 kwestii.
1. ...

źródło: comment_1592745531UTFSmACTipkWCQ06ZZMaOP.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paramite: 3. Taki worek możesz zanurzyć całkowicie w wodzie i nic nie powinno się do niego wlać. Więc tak jest lepszy od siatki worka.
  • Odpowiedz
@paramite: 2. Źle dobrane buty - sprawdź motyw na dwie skarpetki. Zakładasz dwie pary na siebie, przez co ta bliższa ciału nie przemieszcza się po nodze i nie tworzy odcisków. Ewentualnie skarpety forclaz trekkingowe z decathlonu- nigdy nie robiły mi pęcherzy. Merino są super, ale dobre merino kosztują 70+.
3. Tak, jeśli robisz wielodniowe treki i masz cały plecak zapakowany. Tak, jeśli nie chcesz mieć mokrego ekwipunku w razie W.
  • Odpowiedz
@paramite: Korzystałem i korzystam od 3 lat - na aparat tez - łapiesz powietrze, zanim zamkniesz i tworzysz poduszkę ochronną na aparat.
Na Aliexpress jest tego od groma za grosze - nie patrz tu na firmę, tylko na cenę - niemal wszystko jest takiej samej jakości ;)
  • Odpowiedz
na aparat tez - łapiesz powietrze, zanim zamkniesz i tworzysz poduszkę ochronną na aparat.


@xibit: i w jaki sposób to zabezpiecza aparat, który jest ciężki i siłą rzeczy i tak zostanie dociśnięty czy walnie o glębę, jeżeli np. zrzuci się taką torbę? Czy masz na myśli zabezpieczenie jedynie podczas stackowania bagażu?
  • Odpowiedz
@ArchDelux: No jak masz zamiar rzucać plecakiem, to nawet case puchowo gumowy nie zabezpieczy lustra/el. optyki ¯\_(ツ)_/¯

Jadasz czipsy? Zrób test - zgnieć zamkniętą paczkę i potem otwartą paczkę z tym samym dociskiem - która wersja utrzyma czipsy w ich pierwotnym stanie?
  • Odpowiedz
Jak kupowałem to polecali smartwool
https://8a.pl/skarpety-merino-smartwool-hike-ultra-light-crew-gray
I takie brałem, ultra light na lato i medium na zimniejsze dni. W sumie te ultra light do 0 stopni ogarniają w biegowych butach, a w sierpniu przy 25 ogarniałem w nich Taterki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Niby ręcznie pranie, a ostatnie dwa razy już wrzucałem normalnie do pralki. Ważniejsze, żeby suszyły się w poziomie, a nie na suszarce, bo się rozciągają
  • Odpowiedz