Wpis z mikrobloga

Paypal znów prowadzi nielegalne praktyki z Trustly. Wczoraj musiałem błyskawicznie przelać środki ale zamiast przekierowania przez Dotpay na stronę banku Alior, pojawił się ekran Trustly wymuszając od mnie dane takie jak login i kilka znaków hasła maskowanego. Następnie weryfikacja sms. Niestety musiałem skorzystać.

Zaraz po transakcji zmieniłem hasło w banku na nowe. Czy mogę poczynić jeszcze jakieś kroki zabezpieczające? Jeśli tak to jakie?

#paypal
  • 6
@Prawns: To znaczy, że Trustly niczego nie przechowuje, wyłącznie przetwarza w celu udostępnienia Tobie możliwości przejścia do banku. Wszystko co w pisałeś podczas logowania nie trafiło do Trustly. Chodzi mi tylko o moment przekierowania.
@romusmily2:
Dzięki za odpowiedź.
Wytłumaczysz mi jeszcze dlaczego wywiązała się burza i dyskusja o wykradaniu danych jak paypal zaczął korzystać z uslug trustly bez udziału dotpay i pay by link?
Najbardziej przerażający jest fakt możliwej odmowy reklamacji przez bank w razie problemów. Czy to prawda?
@Prawns: Z kilku powodów. Raz to to, że udostępniając swój login i hasło Trustly łamiesz umowę z bankiem, ponieważ udostępniasz swoje dane stronom trzecim. Z drugiej strony Trustly jest licencjonowaną instytucją finansową, która działa w ramach pewnego prawa. Ja na prawie fiskalnym się w ogóle nie znam, więc nie wiem, czy dopuszcza się udostępnianie danych pomiędzy instytucjami finansowymi. Samo Trustly zapewniało, że nie przechowuje w żadnej sposób swoich danych, wyłącznie je
@romusmily2:
W takim wypadku, żeby mieć święty spokój należałoby zamknąć rachunek bankowy i podpisać druga umowę, ponieważ poprzednia została już złamana i Bank będzie miał podstawy do odrzucenia reklamacji w razie problemów, nawet niekoniecznie związanych z trustly