Wpis z mikrobloga

@Strzelec_Kurpiowski: tzn zależy jakie ulgi podatkowe ale zwykle jest tak że na takich ulgach (chociażby kwota wolna od podatku) zyskają głównie zamożni.


@JulioIglesiasSexualPredator przeciez np ulge na dziecko moze odpisac sobie kazdy pracujacy rodzic. jak by zamiast 500+ bylo dodatkowo 6k ulgi na kazde dziecko na picie to koszt takiej ulgi dla panstwa bylby duzo nizszy niz oecnie 500+ ktore obuguje armia urzednikow i ktorego dystrybucja generuje koszty.
dzieki
  • Odpowiedz
Czyli według twojej definicji wszystko jest socjalem - budowanie dróg, edukacja, finansowanie inwestycji samorządowych


@ediz4: no tak to mniej więcej wygląda. Jeśli buduje się coś publicznego, dostępnego również dla tych co nie płacili, to jest to jakiś rodzaj socjalu.

Dlatego socjalu nie da się wyeliminować całkowicie, ani nawet nie powinno się próbować, bo państwa opierają się na wspólnych inicjatywach.
  • Odpowiedz
Według mnie jest to zaśmiecanie dyskusji. Socjal to nie każdy wydatek państwa a według Ciebie tak jest.


@ediz4: według mnie elementem socjalu jest każdy wydatek państwa na cele wspólne.
  • Odpowiedz
już lepszym rozwiązaniem jest internat i opieka wykwalifikowanych wychowawców

czemu mieliby nie oddać, skoro to za darmo?

Na wszystkie wydatki państwa są pobierane podatki.


@Strzelec_Kurpiowski: czekaj, jako przeciwnik socjalu rzucasz pomysłem z państwowym internatem i państwowymi wychowawcami i jeszcze twierdzisz, że to jest za darmo. Po czym jednak stwierdzasz, że na wszystkie wydatki są pobierane podatki ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
czekaj, jako przeciwnik socjalu rzucasz pomysłem z państwowym internatem i państwowymi wychowawcami i jeszcze twierdzisz, że to jest za darmo. Po czym jednak stwierdzasz, że na wszystkie wydatki są pobierane podatki ¯_(ツ)_/¯


@kadbery: nie jestem przeciwnikiem wszystkich wydatków społecznych. Jestem przeciwnikiem zasypywania kasą ludzi w celu likwidacji patologii, bo to jest askuteczne.

A państwowe internaty z państwowymi wychowawcami już są, to żaden nowy pomysł.

Jakbyś się doedukowala, to byś wiedziała.
  • Odpowiedz