Wpis z mikrobloga

Chciałem usystematyzować Angulara ale po kilku podejściach programowanie reaktywnce i cały ten rxjs mnie przerasta. Kurde czy serio takie utrudnianie pracy jest warte zachodu? #programowanie deklaratywne szybko przestaje być fajne co widać po sql. Programowanie reaktywne wygląda elegancko ale jest trudne i przez to mało efektywne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nunczako: do prostych projektów RX a nawet sam Angular to jest ogromny overkill. To "utrudnianie" owocuje dopiero przy duzej ilości danych i wzajemnych zaleznosci między nimi, a tak projekt ciężko sobie wymyślić i napisac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nunczako a co ci sprawia taka trudność?. Polecam zacząć od prostych rzeczy, kropka w kropkę z tutoriala, jak nabierzesz trochę wprawy to można się bawić operatorami rxjs do woli
@milkov: konkretnie rxjs mi sprawia trudność, programowanie reaktywne. To jest dla mnie zupełnie nowy sposób myślenia i jakby nie bardzo do mnie trafia czemu mam ubierać kod w takie deklaratywne programowanie, wciskanie jakieś subskrypcji a potem take(1)/takeUntil, jakieś mergeMap/switchMap itd.