Wpis z mikrobloga

Chciałbym grzać wodę fotowoltaiką. Czemu gotowe zestawy zawierają inwertery? Przecież można grzać DC - są do kupienia grzałki, ponoć można nawet używać tych AC, byle się napięcie i moc zgadzała. Taką wodą można zasilić zmywarkę i można by pralkę, tylko z nieznanych powodów jest ich bardzo mało. Tyle gadania o ekologii, a tak ciężko wyprodukować pralkę z wejściem na ciepłą wodę? To serio jest aż taki problem konstrukcyjny?
#fotowoltaika #elektryka #diy #kiciochpyta
  • 12
@Nemrod: Nie ze się czepiam, ale znajdź mi inżyniera który będzie strzelał czy twoja woda z rury ma 36,55stopni czy może 66,28stopni, jeżeli ta druga opcja to co wtedy?
Nikt tego nie robi, bo normalna rzeczą jest wysterować automat do grzania wody, bo wszyscy ludzie którzy maja wodę, maja ją zimną xD
Schłodzić wodę, no tu jest nieco ciężej, a i tak wymaga wykorzystania energii elektrycznej...

Może dlatego nikt nie robi
@kajak98: Jak ustawiam program w pralce, to nie musi tam siedzieć inżynier i ręcznie ustawiać temperatury i badać palcem czy już dobra. Jest sterownik i czujnik temperatury/termostat i pralka jakoś wie do ilu grzać wodę. Myślę, że wiedziałaby też jak ją wymieszać. Są takie pralki, ale zaledwie kilka modeli z dziwnymi ograniczeniami.
Chciałbym grzać wodę fotowoltaiką


@Nemrod: marnotrawstwo jakichś 90% energii słonecznej i w chooj hajsu, instalacja solarna ma dużo wyższą sprawność jest też tańsza.

Myślę, że wiedziałaby też jak ją wymieszać. Są takie pralki, ale zaledwie kilka modeli z dziwnymi ograniczeniami.


@Nemrod: to że dalej myśl. Jak odkrecasz wodę to najpierw zlatuje zimna, no chyba że byś puścił obieg cwu przez pralke ( ͡° ͜ʖ ͡°) potem
Wyłączniki różnicowoprądowe na prąd stały są drogie.


@KokiX: a jaki sens ma roznicówka w sieci izolowanej? Przecież tak samo jak w IT możesz sobie jednego bieguna do woli dotykać a drugą ręką dotknąć grzejnika i żaden prąd nie popłynie. A jak dotknie się 2 to też roznicówka nie zadziała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nemrod:
Są tanie pompy powietrzne zintegrowane z baniakiem. Nie są może aż tak efektywne energetycznie jak te duże ale przynajmniej latem mało ciągną. Na olx widziałem aristona za 2k zł działał chyba do 12 stopni na dworze w trybie pompy ciepła. Stiebel eltron jest droższy, pewnie z 8k ale chyba działa do 6°C na zewnątrz.