Wpis z mikrobloga

@spokojnyinformatyk: Zapisz się na jakiekolwiek śmiecia-studia (np. kulturoznawstwo) i aplikuj do firm rozrachunkowych, bankowych. Oni naprawdę nie wybrzydzają bylebyś znał podstawy matematyki i był w trakcie jakichkolwiek studiów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja była szeroko mi to opisała i to by się zgadzało.
  • Odpowiedz
@spokojnyinformatyk: Korpo to wysysanie do cna życia z człowieka dla pracy. Moja była na ten przykład regularnie siedziała na nadgodzinach, choć wielokrotnie jej mówiłem, że to już w zasadzie podlega pod sankcje z prawa pracy i nieunormowany jego stosunek. W zasadzie to nie chodzi im o to, żebyś był koksem ze studiami, tylko, że jako masz studia to mogą się na to powołać w sprawach rozliczeniowych ze skarbówką. Tak chyba
  • Odpowiedz
@spokojnyinformatyk:
Tylko ty nie sprecyzowałeś co chcesz robić. Możesz klepać faktury, ale takiej pracy praktycznie już nie ma w PL i wymaga znajomości języka. Albo jest to zautomatyzowane, albo w Indiach. Żebyś poszedł do bardziej zaawansowanego działu księgowego musisz znać podstawy rachunkowości i języki. Life hack kolegi @Mamciewbupsku: działał może w latach 2011-2016, kiedy było duże ssanie. Od 2016 roku obserwowane jest ciśnienie na automatyzacje i robotyzacje, a
  • Odpowiedz
@spokojnyinformatyk: @Mamciewbupsku: Faktury za towary, typowe potrafią się same księgować z przyjęciami towarów na magazynie czy sklepie. Potrafią się też same płacić. Księgowania standardowe czy powtarzalne ustawia się raz w roku i potem powiela, lub robią to hindusi. Roboty potrafią same chodzić po dyskach odświeżać dane, obrabiać je i wypluwać gotowe raporty (np. UiPath przy pomocy VBA). W mojej firmie w Indiach mamy 87 osób w księdze głównej
  • Odpowiedz
@Rupertciak:
Jak dostałeś pracę jako kontroler finansowy? Aplikowałeś zewnętrznie czy dostałeś awans wewnętrznie, jeśli to drugie to z jakiego działu?
Bez ACCA to raczej nie ma szans, żeby kogoś wzięli na takie stanowisko?
I czy to ACCA dużo dało Ci wiedzy, czy raczej jeśli chodzi o wiedzę to tak raczej nie za dużo, ale otworzyło Ci różne drzwi itp?
Z góry dzięki
  • Odpowiedz