Wpis z mikrobloga

@lupek78643: Dania, 600zl za przekroczenie predkosci o 8km. Zgubione prawojazdy, brak mozliwosci wyslania zdjecia prawka jako dowodu posiadania uprawnien +3900=4500zl albo sprawa w sadzie i jeszcze wyzsze koszty.
Pierwszy mandat w zyciu, zawsze jezdze zgodnie z ograniczeniami, tego dnia bylem spozniony do pracy i jechalem troszke szybciej niz dozwolone 80km/h.
  • Odpowiedz
@Kezcliw: zalezy co zrobisz, powiedzmy ze minimalna pensja to okolo6-7k zl zalezy od kursu, za przekroczenie predkosci powyzej 40-50% (nie wiem dokladnie ile)ograniczenia predkosci zabieraja prawo jazdy, za rozmawianie przez telefon dostaniesz ok 800zl i tak zwany clip/ciecie w prawie jazdy, trzecie ciecie tracisz prawko.
Za przekroczenie predkosci o 20-30km/h dostaniesz odpowiednio wiecej np. 1000-2000zl albo wiecej.
Za przekroczenie predkosci w terenie zabudowanym, szkole, robotach drogowych, miejscach gdzie stwarzasz wieksze zagrozenie
  • Odpowiedz
@Kezcliw: nie potwierdzone info od znajomego dunczyka, 13lat temu jechal 180km/h.na dozwolonych 80, droga powiatowa, zoatal zlapany i policjanci "zabrali" prawko ale mogl jezdzic przez kilka tygodni zanim przyszla decyzja o zabraniu na dwa lata, wiem ze jak dostaniesz zdjecie i nie jestes w stanie wskazac kierowcy to doataniesz +1700-2000k zl do mandatu.

Wiem tez ze sady nie stoja slepo po stronie policjantow, znajomy dunczyk zostal zatrzymany na granicy z litwinem
  • Odpowiedz