Wpis z mikrobloga

  • 0
@BosakKrzysztof

1. Szanowny Panie Krzysztofie na wstępie zapytam czy planuję Pan (w założeniu że prezydent ma do tego prawo, czego nie jestem pewien) zrobić czystki w Telewizji Polskiej lub zmniejszyć jej finansowanie, najlepiej poprzez zniesienie abonamentu telewizyjnego za pomocą zastąpienia go dobrowolną opłatą subskrypcyjną. Nad takim sposobem debatuje teraz Wielka Brytania.

2. Czy zgadza się Pan z koncepcją Sz. Pana Żółtka, aby złagodzić postępowanie karne wobec osób oskarżonych o nie płacenie
  • Odpowiedz
@BosakKrzysztof: Póki co to nie AMA, ale może Pan przejrzy. Jutro też to wrzucę i każdy powinien, bo to WAŻNE. EKSTREMALNIE WAŻNE.

Niegłosujących Polaków jest bardzo dużo. Wie Pan czemu? Ponieważ w polityce mamy albo zbyt niemerytoryczne opcje, albo ze zbyt skrajnymi poglądami. Wielu moich znajomych i rodziny z którymi rozmawiałem, czy też przeprowadzałem ankiety sądzi, że Konfederacja byłaby super partią, gdyby zachowała poglądy wolnorynkowe, zniesienie tak dużej roli państwa
  • Odpowiedz
@BosakKrzysztof:

Przestępstwo tortur w polskim kodeksie karnym. Za czy przeciw?

Jeżeli "za", to bez możliwości złagodzenia kary za takie przestępstwo (bo bezpośrednio uderza w godność osoby, podstawę naszego systemu prawnego), czy z możliwością złagodzenia?
  • Odpowiedz
@BosakKrzysztof

1. Co sądzi Pan o obecnej wysokości kar za fałszywe oskarżenie?

2. Co sądzi Pan o tym, że kobiety przechodzą na emeryturę wcześniej, jednocześnie żyjąc średnio dłużej około 5 lat, zmieniać to czy jest dobrze?
  • Odpowiedz
Czy dla polityków związanych z PiS będzie kiedykolwiek miejsce w Konfederacji? Tacy ludzie jak Marek Migalski czy Artur Zawisza podlizują się Konfie pozytywnymi wypowiedziami, zapewne licząc np. Na start z list Konfy w wyborach parlamentarnych. A dla polityków z innych partii miejsce będzie? Czy wręcz odwrotnie, liczycie na nowe, "nieskażone" nazwiska?
  • Odpowiedz