Wpis z mikrobloga

Test płyty głównej MSI MAG B550 Tomahawk dla procesorów Ryzen
A czy Ty widziałeś już nasz dzisiejszy test płyty głównej z chipsetem AMD B550 dedykowanej procesorom Ryzen? Mowa o modelu MSI MAG B550 Tomahawk! Sprawdziliśmy jej wydajność w grach i programach, możliwości OC procesora i modułów RAM, pobór mocy i temperatury pod kamerą termowizyjną oraz wydajność SSD M.2 PCIe 4.0. Zainteresowani? W takim razie zapraszamy do czytania i ewentualnych pytań zadawania!

https://www.purepc.pl/test-plyty-glownej-msi-mag-b550-tomahawk-dla-procesorow-ryzen

Na usta ciśnie się pytanie czy platforma B550 sprawiła, że X570 nie ma już sensu?

#purepc #pcmasterrace #technologia #komputery #amd
PurePC_pl - Test płyty głównej MSI MAG B550 Tomahawk dla procesorów Ryzen
A czy Ty w...

źródło: comment_1592409234VE1JiKPjmXgneth5Fc31ab.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@PurePC_pl za to A520 sprawi, że B550 też nie będzie miało sensu? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wszystko rozchodzi się o target. Ja nie brałem A320 swego czasu, bo miał za malo opcji mi potrzebnych, tak samo znajdą się amatorzy X570.
  • Odpowiedz
@winsxspl: No to teraz mirku sprawdź jak "wiele" dzieli X570 i B550 pod względem funkcjonalności... ;) Nawet dało się zaoferować PCIe 4.0 bez głośnego wentylatora, który może być potencjalnie najbardziej awaryjną częścią płyty głównej. No i w naszym teście widać, że B550 bez problemu radzi sobie z OC topowego AMD Ryzen 9 3900X o czym można zapomnieć na platformach z Ax20.

  • Odpowiedz
Na usta ciśnie się pytanie czy platforma B550 sprawiła, że X570 nie ma już sensu?


@PurePC_pl: Ja bym powiedział, że na odwrót, nie było sensu wydawania takich płyt, jak ktoś ma B450 to ma szczęście, jak ktoś dopiero będzie składał komputer to przepłaci za B550.

za to A520 sprawi, że B550 też nie będzie miało sensu?


@winsxspl: A320 miały zablokowane OC procesora, nie podkręcisz ani nie zrobisz UV czy UC,
  • Odpowiedz
Nie wiedzieć czemu ale byłem przekonany, że B450 Tomahawk kosztowała w 2018 w granicach.

Serio 850zł to dużo za takiego mobasa? Rok temu ludzie byli w stanie kupić za tyle budżetową X570 aby żeby była.
  • Odpowiedz