Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym się zabrać za tworzenie stron, ale nie wiem czego się uczyć. Znam już podstawy HTML/CSS/JS, chociaż JSa jak na razie używałem bardziej do bajerów frontendowych niż backendowych, tak więc podejście bardziej programistyczne też pasuje poprawić. Tworząc strony ręcznie klepałem CSSa korzystając z flexboksów, ale często kończyło się to kilkoma niepotrzebnymi wrapowymi divami w HTMLu tylko żeby ogarnąć układ strony, dlatego zastanawiam się czy warto się teraz zabrać za naukę jakiegoś frameworku typu Bootstrap (jeśli tak, to proszę o polecenie jakiegoś konkretnego), czy może zabrać się za frameworki do aplikacji typu React czy Vue, czy jeszcze wcześniej poprawić swoją znajomość JSa (chyba że mimo wszystko wiąże się to z nauką powyższych frameworków)? Z góry dzięki za pomoc.

#programowanie #webdev
  • 5
Nie jest to jedyna prawda objawiona - inni mogą polecić Ci coś kompletnie innego, każdy odbył nieco inną ścieżkę nauki
Jeżeli chodzi o frameworki frontowe - React, Vue, Angular - warto skupić się wpierw na javascripcie i ES6. To jak z nauką frameworków backendowych - oczywiście, możesz od razu skupić się na ich nauce ale dzięki znajomości fundamentów, łatwiej będzie ci rozwijać wiedzę.
Co do CSS:
Nie wiem czy o nich słyszałeś,
@Caviorology: dzięki za gierki, w tą żabkę chyba kiedyś grałem :D fleksboksa raczej rozumiem, tylko często robię divy w których zmieniam flex-direction, np. cała strona ma elementy pionowo, ale np. divy w środku idą poziomo, a w jednym z tych divów jest pionowy układ itp. i trochę robi się syf w kodzie. Polecasz może jakieś kursy do JSa? Mogą być po angielsku.
@wyjek: Osobiście sporo oglądałem Brada Traversy, to już kwestia preferencji. Ja lubiłem słuchać jego gadki i to, że zazwyczaj stara się wyczerpać temat. Jak w każdym kursie czasem rzuca tekstem "tym na razie się nie przejmujcie", ale wkurza to mniej niż w niektórych innych kursach.
https://www.udemy.com/course/modern-javascript-from-the-beginning

Ma również kanał na youtube, jeśli chcesz się zapoznać z jego tokiem nauczania, oprócz tego często mówi o aspektach "miękkich" takie jak motywacja itd. Bardzo