Wpis z mikrobloga

Od prawie 5 lat użytkuje kask Shoei NXR i mysle powoli n nad zmiana.

Moze kupie znow nxr tyle zr w innym malowaniu lub.....jednego z dwóch 2 kandytatow o ktorych nie mam pojecia i przmierzyc gdziekolwiek ciezko.

Arai Renegade V

Lub

Arai QV- Pro

Użytkuje ktoś z was ktoryś z tych kasków ?

Jak aerodynamika, głośność, wentylacja i przede wszystkim waga.. arai należy do jednych z cięższych kasków ale podobno super wywazonych ze tych dodatkowych 200-300g az tak się nie odczuwa

Zależy mi na dobrym kompromisie pomiedzy glosnoscia a wentylacja ( min. na poziomie nxr a najlepiej cichszy).

#motocykle #motomirko
  • 11
@baszmar hmmm nigdy xlite / nolan pod uwagę nie brałem...ciekawe jak z trwałością.. z nxr jestem mega zadowolony i ten zostanie dla plecaka ew.

I w oko wpadly mi 2 kaski arai i mysle czy isc w cos innego czy kupic drugi nxr ...
@Bbanditos: Tak, są takie dwie "kuleczki" rozsuwane na boki. Może wydawać się to kłopotliwe, ale tylko za pierwszym razem. Są małe, ale wyczuwalne w rękawicach i chodzą bez oporu. Spokojnie palcem wskazującym lewej ręki sobie radzę ;) Jeszcze dodam, że ten kask nieco inaczej trzyma głowę od innych, które mierzyłem. Arai tak jakby trzyma za żuchwę i nie ściska policzków.
@Bbanditos: ja uzytkuje Arai rebel a renegade V jest jego następcą. Na szczęscie poprawili przednią wentylacje bo w Rebel działa jak drzwi do lasu. Ogólnie wagi na łbie nie czuć. Byłem w piątek w sklepie i przymierzałem Spirita i rx7v gdzie różnica wynosi 200gram. W ręku czuć, na głowie nic.
@Bbanditos: Przymiez Arai przed zakupem, bo wedlug mnie ma dziwny ksztalt dosyc. Ja chorowalem na
https://www.youtube.com/watch?v=k7B8ROmdItU
ale niestety po zalozeniu totalnie mi nie lezal na glowie.. A pasowalby idealnie do mojej Hondy (,)
Polecilbym AGV GT Veloce ktory mam obecnie, ale nie jest najcichszy bo to juz jednak skorupa ta sama co Corsa i Pista, ale wentylacje ma zajebista :) Jezeli ktos i tak lata w zatyczkach,