Wpis z mikrobloga

Taka szybka ankieta, bo mam egzamin w czwartek i chciałbym wiedzieć czy warto sie uczyć
#studbaza #pytanie #ankieta

Jak zdajesz/nie zdajesz egzaminy i kolosy?

  • Zdałem + uczyłem się 29.7% (19)
  • Zdałem + ściągałem z prezentacji 54.7% (35)
  • Nie zdałem + uczyłem się 4.7% (3)
  • Nie zdałem + ściągałem z prezentacji 7.8% (5)
  • Inne... podaj w komentarzu 3.1% (2)

Oddanych głosów: 64

  • 11
@Tytyka: Odchodząc od tematu - właśnie ogarnąłem, że każdy ma co najmniej jedno urządzenie z kamerką, które patrzy tylko na niego. Troche to #!$%@?, co jeśli te kamery cały czasz patrzą ( _).

Technologia idzie do przodu, elektronika jest coraz mniej prądożerna, baterie są coraz lepsze, a smartfony jak trzymały, tak dalej trzymają 2-3 dni...
@Ardeo: Tak, ale jeśli wykorzystasz do tego odpowiednie algorytmy analizowania obrazu (a google takie ma, rozróżnia nawet zwierzęta i środowisko na zdjęciach, które trzymasz w chmurze ich chmurze), to można wyciągnąć naprawdę ogrom informacji, które posłużą do analizowania na żywo szczegółowych statystyk dotyczących społeczeństwa. Będzie można monitorować jak ludzie reagują na poszczególne zmiany i w ten sposób lepiej dopracowywać strategię manipulowania masą.

Teraz zapewne dzieje się to na serwerach, które mają
@Czimchik: Nie no jasne, wizja całkowitej inwigilacji przez system jest nieciekawa, ale patrząc tak bardziej indywidualnie, pomijając kwestie społeczne to perspektywa bycie przez kogoś ciągle obserwowanym nie jest taka okropna, szczególnie przy założeniu że osoba tylko obserwuje i nic z tym złego nie zrobi. Czyli podsumowując, nie jest problem w byciu obserwowanym, tylko w tym co osoba obserwująca może z tymi obserwacjami zobić, taka mała dygresja
@Ardeo: No sam fakt bycia analizowanym przez komputer jest do zignorowania - zakładając, że skończy się na spersonalizowanych reklamach. Ale problem pojawia się, kiedy te dane są wykorzystywane do wygrania wyborów, jak podobno miało to mieć miejsce przy ostatnich wyborach prezydenckich w USA, i kto wie gdzie jeszcze.

Jest możliwość, że PiS tak doskonale trzyma się przy władzy właśnie dzięki takim dogłębnym statystykom.
@Tytyka: Zależy od przedmiotu.Na większość egzaminów mam zwolnienie, ale przez starych dziadów z mechaniki chyba trzeba będzie kombinować. Polecam uczyć się tego co można zdać bez oszukiwania, ale w razie W mieć w zanadrzu wszystkie pomoce jakie tylko są możliwe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytyka:
Z początku cos tam zaglądałam ale mam na tyle interesujący kierunek ze juz tego nie robię, a egzaminy na pewno będą pisane z pamięci ( )