Wpis z mikrobloga

Mirki mam następujący problem - przy starcie komputera w trakcie wczytywania systemu komputer się zawiesza - muszę go wyłączyć, włączyć i dopiero rozruch przebiega normalnie. Podejrzewam, że może wynikać to z obecności windowsa 7 na i partycji rozruchowej efi (tej takiej 100 mb) na hdd, podczas gdy system jest już na sdd. Oczywiście przy niepodłączonym dysku hdd w trakcie rozruchu bios prosi o płytę/dysk z systemem xd O ile wiem, że narzędzie windowsowe może pomóc, tak może być problem - bios nie widział dysku z windowsem 10 - starsza płyta główna. Czy możliwym jest utworzenie tej rozruchowej partycji z usb windowsa 7 (kiedy na ssd jest zainstalowany windows 10) a najlepiej - czy można to zrobić z poziomu windowsa bez babrania się w biosie (nie wiem, może sklonować z hdd na sdd xd)?
#komputer #windows10
  • 4
@maltir Wyłącz tą funkcję zapamiętywania jakie programy były ostatnio uruchamiane. Zapomniałem nazwę, ale to jest gdzieś w ustawieniach zasilania. Szybkie uruchamianie czy coś takiego.
@kidi1: Zrobione - dam znać czy się udało :3 W sumie to ma większy sens niż partycja rozruchowa - bo z jakiego powodu by nagle miało zacząć działać po wyłączeniu czyli coś musi tkwić w używaniu systemu przed wyłączeniem XD
@kidi1: to akurat nie było to ale w ustawieniach zasilania była opcja - uruchom szybciej system windows po zamknięciu. Musiałem ją odznaczyć i już normalnie można wyłączyć komputer i potem odpalić.