Wpis z mikrobloga

Rowerowe Różowe, czy któraś z Was zaliczyła udaną przesiadkę z jakiegoś mtb na #gravel ? Przymierzamy się do zmiany roweru i nie wiem czy jest sens szukać czegoś bez amortyzatora i z barankiem, czy raczej iść w jakiegoś crossa. Także jeśli mamy tu kogoś, kto zaliczył przesiadkę i nie zawiódł się zmianą geo i brakiem amortyzacji, to będę wdzięczny za opinie.
Na plus dla crossa mam wrażenie, że łatwiej znaleźć coś sensownego do 4k na 155cm XD
#rower
  • 13
  • Odpowiedz
@kuraku: ale to dużo zależy od mentalności. Jeśli ktoś z miejsca podchodzi negatywnie do roweru bez amora, a do tego z barankiem, to wątpliwe jest, że da się przekonać. Na gravelu jeździ się sporo z podniesioną dupą, amortyzacja to twoje nogi i ręce. Lepiej idź z różową do sklepu i niech najpierw sprobuje przed sklepem z czym je się taki rower.
  • Odpowiedz
@goedenavond: gdyby była nastawiona negatywnie, to bym w ogóle tego tematu nie poruszał. Podsklep, już nie wchodząc na grunt dostępności XSów stacjonarnie, to średnie pole testowe względem tego, co może być problemem. Bo gdzieś na kostce pod sklepem nie będzie kilku kilometrów tarki, które trzeba przejechać amortyzując się rękoma :P A to jest to, co może od gravela odstraszyć. Dlatego szukam osób, które zaliczyły taki przeskok, że całe życie z
  • Odpowiedz
MTB, szosę i gravela.


@Masterczulki: no ja kiedyś miałem mtb, szosę i przełaj, teraz 10+ lat później ostał mi się sam gravel. Ale bez amortyzowanego mostka. Jest fajnie, może jak kupię sobie lepszy gravel, to walnę sobie taki mostek :D
  • Odpowiedz
@kuraku: moja różowa sobie chwali, przesiadła się z Cube Nature (nie do końca MTB, to w sumie bardziej takie cross na sterydach, bo ma w sumie górskie opony, ale blisko) na Liv Avail AR. 32 mm opony póki co wystarczają jej, żeby zjechać na szutrowe ścieżki w okolicznych lasach czy na wałach wzdłuż Odry. A po szosie sunie ze średnią 25 km/h i dobrze się bawi :)
  • Odpowiedz
@diarrhoea: jasne, to też jest opcja

@wizkid: 2 czy 3? Te Liv wydają się jedną z lepszych opcji. W zasadzie tutaj są dwa rozmiary, gdzie mieści się w wiedełki, a nie jak zazwyczaj, że trzeba kombinować, czy względem najmniejszego rozmiaru da się jeszcze jakoś skrócić mostek czy inaczej wpłynąć na geo, żeby to miało ręce i nogi XD
Tam jest miejsce na jakieś 40mm? Czy te 32 to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuraku: wiedziałem, zanim zdobił się boom na gravele miałem Gianta Anyroad, potem na tegoroczną zimę kupilem tribana rc500 i opony 35c. No i potwierdziło sie to że dla mnie taki rower jest lepszym rozwiązaniem. Dodatkowo teraz mam oponę 45c, wiec tłumienie mniejszych nierówności jest dosc dobre. Oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy. Jeśli masz wrażenie ze nie wykorzystujesz MTB w pełni, to gravel może być dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@wizkid: dwójka pewnie poza zasięgiem, zgaduję, że na 3 już będzie psioczenie, że bez sensu taki drogi :D Ale dzięki. 38 też git będzie. Dzięki za opinie! :)

@PanJaszczur: znaczy ja w sumie wiem, co chcę i już to mniej więcej mam. Tylko ja jeździłem w życiu na każdym typie, który mnie choć trochę zainteresował XD Gorzej z Różową( ͡° ͜ʖ ͡°) A to
  • Odpowiedz