Wpis z mikrobloga

jakim iq trzeba dysponować aby zaliczać się do obiektywnie inteligentnych ludzi

Trudno powiedzieć, nauka nie ma dobrej definicji inteligęcji a iq mierzy zdolność rozwiązywania testów na iq ;) (taki żart).

to jest "nota prawna" jak by Ktoś poświęcił te 90min na oglądanie i nie zrozumiał ;]

@cruc:
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: akurat na temat insuliny to mam sporo własnych doświadczeń (niestety taka choroba). na pewno wysoka insulina powoduje tycie, pewnie tycie też podnosi insulinę i jest to "zaklęte koło" ale można to przerwać przez dietę nisko węglowodanową (z farmacji metformina czasem pomaga ale sama w sobie nie jest cudownym lekiem).

PS: jestem przekonany że uzależnienie od cukru i wysoka insulina są przyczynami otyłości
  • Odpowiedz
akurat na temat insuliny to mam sporo własnych doświadczeń (niestety taka choroba). na pewno wysoka insulina powoduje tycie, pewnie tycie też podnosi insulinę i jest to "zaklęte koło" ale można to przerwać przez dietę nisko węglowodanową (z farmacji metformina czasem pomaga ale sama w sobie nie jest cudownym lekiem).


@noHuman: Jeśli insulina jest podawana komuś, egzogenna, to powoduje tycie. Endogennie produkowana nie, bo jest to system regulowany.

Tutaj problem leży w
  • Odpowiedz
Jeśli insulina jest podawana komuś, egzogenna, to powoduje tycie. Endogennie produkowana nie, bo jest to system regulowany.


Insulina endogenna i egzogenna działa dokładnie tak samo. system naturalnej regulacji może być zaburzony przez wiele czynników. od ogromnej ilości węglowodanów, przez przewlekłe stany zapalne, ciągle narażanie się na alergie i nietolerancje pokarmowe, a nawet stres to wszystko zwiększa ilość glukozy w organizmie a organizm automatycznie walczy z tym produkując coraz więcej insuliny.

@anonymous_derp:
  • Odpowiedz
Insulina endogenna i egzogenna działa dokładnie tak samo.


Nie, chociażby z tytułu metody podania. Od endogennej nie dostaniesz np. zlokalizowanej hipertrofii tkanki tłuszczowej. Poza tym, podawane ilości są absurdalnie duże, w porównaniu z tymi, które są syntezowane wewnętrznie.

system naturalnej regulacji może być zaburzony przez wiele czynników. od ogromnej ilości węglowodanów, przez przewlekłe stany zapalne, ciągle narażanie się na alergie i nietolerancje pokarmowe, a nawet stres to wszystko zwiększa ilość glukozy w
anonymous_derp - > Insulina endogenna i egzogenna działa dokładnie tak samo.

Nie, ...
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: dzięki za film, oglądnę potem z przetłumaczonmi napisami (mój angielski pozostawia sporo do życzenia).

Co do podważania hipotezy weglowo-insulinowej:
- istnienie ludzi którzy jedzą mnóstwo węgli i nie tyją: "zmienność genetyczna" tak samo jak ludzie palący od nastolatka do 80siątki w dobrym zdrowiu ;]
- "diety ultraniskotłuszczowe odchudzają przynajmniej tak dobrze jak niskowęglowodanowe (w warunkach klinicznych)"
i dokładnie o te warunki kliniczne chodzi, jeśli Ktoś na diecie niskotłuszczowej nie wytrzymał
  • Odpowiedz
Co do podważania hipotezy weglowo-insulinowej:

- istnienie ludzi którzy jedzą mnóstwo węgli i nie tyją: "zmienność genetyczna" tak samo jak ludzie palący od nastolatka do 80siątki w dobrym zdrowiu ;]


Jedną z tych grup są Amerykanie z XIX wieku. Otyłość to wtedy marginalny problem, mimo dużego udziału węglowodanów w diecie.

https://voxeu.org/article/100-years-us-obesity

- "diety ultraniskotłuszczowe odchudzają przynajmniej tak dobrze jak niskowęglowodanowe (w warunkach klinicznych)"

i dokładnie o te warunki kliniczne chodzi, jeśli Ktoś
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: Dzięki,

z Filmem się zapoznałem choć nie wszystko zrozumiałem dużo biochemii i generalnie nie znalazłem sprzeczności z hipotezą węglowodanowo-insulinową.Ile wiem większość tkanek może spalać tłuszcz w mitochondriach ale wymaga do tego substancji pomocniczych robionych z glukozy, do tego wystarcza około 150-200g węglowodanów na dobę poniżej tej granicy organizm uruchamia awaryjny szlak metaboliczny czyli ketony.

hipoteza węglowodanowo-insulinowa dotyczy jak rozumiem w sporej części innego obszaru czyli jak insulina działa na mózg
  • Odpowiedz
hipoteza węglowodanowo-insulinowa dotyczy jak rozumiem w sporej części innego obszaru czyli jak insulina działa na mózg i że wyłącza leptynę czyli hormon który "Mówi Mózgowi, jesteś gruby, jedz mnie i ruszaj się więcej".


Tej wersji hipotezy jeszcze nie słyszałem. Normalna wersja zakłada, że wysoki wyrzut insuliny po spożyciu węglowodanów wrzuca nadmierną ilość paliw do komórek tłuszczowych, przez co czujemy się zamuleni, głodni, i tyjemy.

https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/article-abstract/2686146

Udział jest w % i jeśli bezwzględna
anonymous_derp - > hipoteza węglowodanowo-insulinowa dotyczy jak rozumiem w sporej cz...

źródło: comment_1592238930x36rtfev7yVPKIfXd2zW7v.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Tej wersji hipotezy jeszcze nie słyszałem. Normalna wersja zakłada, że wysoki wyrzut insuliny po spożyciu węglowodanów wrzuca nadmierną ilość paliw do komórek tłuszczowych, przez co czujemy się zamuleni, głodni, i tyjemy.

być może to słyszałem ale "zamuleni, głodni" to objawy za niskiego poziomu cukru, hasło: "hipoglikemia reaktywna"
co do tycia, insulina wpycha cukier do komórek, ale większość ma ograniczoną pojemność i w pewnym momencie zaczyna się bronić zmniejszając ilość receptorów insuliny, komórki
  • Odpowiedz
Od kiedy tluszcze i TG (grubi ludzie ) podnosza insuline? xD

tkanka tłuszczowa produkuje jakieś substancje prozapalne a otyłość generalnie prowadzi do podniesienia wskaźników stanów zapalnych w organizmie. stany zapalne podnoszą poziom cukru a organizm wytwarza insulinę żeby poziom cukru obniżyć do normy.
(nie mam pod ręką na to badań, jak nie wierzysz mogę spróbować poszukać źródeł choć nie koniecznie bezpośrednich badań)

Jakies badania na poparcie tej tezy?? :)

Nie. przedewszystkim obserwacja
  • Odpowiedz
Podaż tłuszczu powoduje produkcję insuliny, prawdopodobnie przez kwasy tłuszczowe:


@noHuman: Gdzie w tym badaniu tluszcz produkuje insuline? wskaz

prawdopodobnie nigdzie ;) dobrze że nic takiego nie twierdziłem :P
  • Odpowiedz