Wpis z mikrobloga

Z dedykacją dla wszystkich 'intelektualistów' prawicy, #kaczmarski po raz kolejny opisuje nam Polskę zza grobu

Jacek Kaczmarski - Marsz Intelektualistów

Niech nikt mi kartą praw nie wywija,
Gdy chcę mam prawo piętnować Żyda!
Żołnierz jest po to, żeby zabijać,
Nawet gdy rozkaz sam sobie wyda.

Nie będzie pisał oszczerczych bredni
Drań, co Helsinki bierze za Jałtę.
Bój o pryncypia – mój chleb powszedni,
Bez wahań zmienię pióro na pałkę!

Niech nikt krwią cudzą rąk mi nie kala,
Dzieje nie takie znają ofiary!
Niech wie, kto chciał już pomniki zwalać –
Winny nie ujdzie w tym kraju kary!

#polityka #neuropa #4konserwy #bekazpisu
Koliat - Z dedykacją dla wszystkich 'intelektualistów' prawicy, #Kaczmarski po raz ko...
  • 27
@Dwuteownik_ceownik: To posłuchaj jeszcze wypowiedzi Dudy, gdzie porównuje LGBT do czegoś "gorszego niż komuniści", czy może Czarnek z prawicy:

" Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją"

To nie jest rozdmuchane, to czysta, kierowana uprzedzeniami nieuzasadniona nienawiść do innych
@Dwuteownik_ceownik:

Podstawowe doktryny faszyzmu:
Autokratyzm w stylu wodzowskim - Check
Militaryzm - jeszcze nie
Walka z odmiennymi ideologiami (np. demokracja, komunizm). -Check
Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego. -Check
Gospodarczy etatyzm oraz korporacjonizm. -Check
Nacjonalizm, w skrajnych przypadkach szowinizm bądź rasizm. -Check

Wystarczyło zajrzeć do definicji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koliat: Wymieniłeś raczej cechy systemów autorytarnych a nie konkretnie faszyzmu - może oprócz korporacjonizmu (chociaż nie wiem, czemu korporacjonizm miałby być zły). Np w ZSRR było wszystko powyższe, łącznie z pewną - komunistyczną - formą nacjonalizmu, zwłaszcza po II wojnie światowej a ZSRR z pewnością nie było państwem faszystowskim :) Na podstawie twoich definicji, II RP można określić państwem faszystowskim, a wydaje mi się, że w historiografii określana jest mianem państwa
@Dwuteownik_ceownik: Wszelkie definicje z: https://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm

Oś od demokracji do totalitaryzmu jest długa - demokracja może przerodzić się w rządy autorytarne, a te mogą się przerodzić w totalitarne. II RP też niewiele brakowało - i rządy sanacji były 'faszyzujące'.

Każdy ideologiczny zestaw (idea) zbudowany na wrogości wobec innych (grup społecznych, ludzi, krajów) jest zły. Faszyzm w zasadzie opiera się na wrogości względem innych idei.

To domieszane z nacjonalizmem wzbudza we mnie jedynie