Wpis z mikrobloga

Z dedykacją dla wszystkich 'intelektualistów' prawicy, #kaczmarski po raz kolejny opisuje nam Polskę zza grobu

Jacek Kaczmarski - Marsz Intelektualistów

Niech nikt mi kartą praw nie wywija,
Gdy chcę mam prawo piętnować Żyda!
Żołnierz jest po to, żeby zabijać,
Nawet gdy rozkaz sam sobie wyda.

Nie będzie pisał oszczerczych bredni
Drań, co Helsinki bierze za Jałtę.
Bój o pryncypia – mój chleb powszedni,
Bez wahań zmienię pióro na pałkę!

Niech nikt krwią cudzą rąk mi nie kala,
Dzieje nie takie znają ofiary!
Niech wie, kto chciał już pomniki zwalać –
Winny nie ujdzie w tym kraju kary!

#polityka #neuropa #4konserwy #bekazpisu
Koliat - Z dedykacją dla wszystkich 'intelektualistów' prawicy, #Kaczmarski po raz ko...
  • 27
  • Odpowiedz
@Koliat Kultowe trio z Kaczmarskim na czele, to ponadczasowa orka zamordustycznej części prawicy, bananowych patriotów i obłąkanych katoli.
Ponoć Jaca Kurski jest fanem, ciekawe jak mu się słucha Kaczmara. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Z dedykacją dla wszystkich 'intelektualistów' prawicy, #kaczmarski po raz kolejny opisuje nam Polskę zza grobu


@Koliat: do "dobrej zmiany" i ich elektoratu pasuje też kolejny utwór Kaczmarskiego:
Pięć sonetów o umieraniu komunizmu
megawatt - > Z dedykacją dla wszystkich 'intelektualistów' prawicy, #kaczmarski po ra...
  • Odpowiedz
@Koliat Klasyczek o pobożnych owieczkach. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Można by tak do samego rana, z drugiej strony twórczość JK ( ͡º ͜ʖ͡º) w tych czasach nie może się kurzyć.
  • Odpowiedz
@Dwuteownik_ceownik: Zgadza się wszystko. Wiem w jakich okolicznościach powstała ta piosenka. Tak samo jak 'intelektualiści' bronili PRLu, tak teraz też są tacy 'intelektualiści' broniący PiSu. Ta sama przaśna mentalność z resztą. A szczególnie po ostatnich wypowiedziach
  • Odpowiedz
@Dwuteownik_ceownik: Wskaż jedno miejsce, w którym demokratyczna opozycja dehumanizuje oponentów politycznych i ideowych, budując kolejną faszystowską narrację. Kaczmarski sprzeciwiał się totalitaryzmom, jak każdy myślący człowiek. Prawica totalitaryzm usilnie buduje.
  • Odpowiedz
@Koliat: Nie pisałem mojego wcześniejszego komentarza w kontekście do wywiadu u Kolendy-Zalewskiej. W ogóle od jakiegoś tygodnia nie miałem chęci i czasu na śledzenie wydarzeń politycznych - teraz dopiero zobaczyłem nagranie. Jak nie lubię pisu, ( i w sumie coraz bardziej czuję się zmęczony sytuacja polityczną w Polsce ) tak wydaje mi się, że sprawa jest po prostu rozdmuchana. Nikomu do łóżka nie zaglądam, nikogo po kolorze skóry nie oceniam, żyj
  • Odpowiedz