Wpis z mikrobloga

Wlasnie wybieram sie na ten kierunek na agh, znajomy mowil ze analiza dosyc wysoki poziom ma, a na drugim semestrze mial 3 jezyki programowania
Twoj znajomy rzucil bo sobie nie radzil czy slabe studia wd niego?
  • Odpowiedz
@Paineq20: Generalnie to sobie radził dobrze, ale nie pasowała mu kompletnie tak ogromna ilość matematyki + był sceptycznie nastawiony do programowania, a go też jest sporo ( i podobno kiepskie są same zajęcia z niego ). Liczył na coś innego, bardziej praktycznego.
  • Odpowiedz
@kimjajestem999: No ale jakby nie patrzeć to czego można oczekiwać po kierunku Informatyka (programowanie, bazy danych) i Ekonometria (matematyka, statystyka, analiza)? I się potem dziwić, że takie przedmioty tam są
  • Odpowiedz
  • 0
@kimjajestem999 XD kierunek który w założeniu ma kształcić osoby do data science i generalnie ekonometrii mieli co uczyć, jeśli nie obsługi Excela, R, pythona, statystyki, analizy itd? Sieci komputerowych, czy Worda?
  • Odpowiedz
  • 1
@Paineq20 nie sugeruj się tym, sporo znajomych mam po tym, każdy zadowolony, sporo rzeczy idzie się dowiedzieć (bo do nauczenia to jednak sporo brakuje przez okrojona liczbę godzin, jak to na uczelni), a generalnie większość przedmiotów przydatna w późniejszej karierze w big data/finansach etc
  • Odpowiedz
@Nomada29: @Dorken: Rachunek różniczkowy + pochodne + statystyka to raczej nie jest to, czego niektórzy oczekują po takim kierunku - i tego rodzaju bzdury są nie tylko na 1.roku, ale i później. Mam też znajomego, który skończył ten sam kierunek na AGH ( narzeczony siostry tego właśnie znajomego ) i on również odradza - zdał studią 1.stopnia, ale jego obecna praca nie ma nic wspólnego ze wspomnianą "informatyką i ekonometrią".
  • Odpowiedz
  • 2
@kimjajestem999 ale Ty tylko potwierdzasz to co ja już wcześniej założyłem, wasze niezrozumienie tego czym ten kierunek jest. Czego się spodziewałeś po dopisku ekonometria? Z wiki: ekonometria - nauka pomocnicza w ramach ekonomii wykorzystująca narzędzia matematyki, statystyki oraz informatyki. Jak więc wyobrażał sobie skończenie kierunku bez umiejętności i chęci do nauki : analizy (czyli nazwany przez ciebie RR), statystyki i programowania w językach typowych dla statystyki czyli R i python?

W ogóle
  • Odpowiedz
W ogóle o jakich ty bzdurach mówisz


@Dorken: Ale ten cytat to nie są moje słowa XD Napisałem wyraźnie, że komentować nie będę, bo tego nie studiowałem...
Niektórzy po prostu czegoś innego oczekiwali po tym kierunku i tyle.
  • Odpowiedz
  • 1
@kimjajestem999 no to słabo, że żaden z was tego nie umie uargumsntować i odstraszacie dzieciaków od kierunku wrzucając wpis pod tagiem, bo komuś się coś wydawało ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Dorken: Ale co konkretnie jest bzdurą? Fakt posiadania 5(!) czysto matematycznych przedmiotów takich jak RR i kilku innych w większości matematycznych takich jak statystyka ? Wystarczy sprawdzić Sylabus...
A różniczki, pochodne, prawdopodobieństwo... na co to komu? Podstawy + rozszerzenie do pewnego stopnia mieliśmy w lo / technikum. Tym bardziej, że na studiach uczą samego liczenia, a nie wykorzystywania tej matmy w praktyce ( i w sumie nie dziwne, bo przedsiębiorstwa i
  • Odpowiedz
  • 1
@kimjajestem999 eot, kompletnie nie czaisz o co chodzi z tym kierunkiem, ani w ogóle chyba ze studiami.

Tak, w data science nie korzystają ze statystyki. Nie umieją niczego policzyć, wszystko robi program za nich jak się go ładnie poprosi. Siedzą, wklejają tabelki do Excela i napiszą maila. Zrobią wykres słupkowy i fajrant.
XD
  • Odpowiedz