Wpis z mikrobloga

Dobry. Ja w sprawie kamerki. Potrzebuję kamery raczej zewnętrznej którą będę mógł podłączyć przez wifi lub kabel do domowego routera i będę mógł podglądać obraz na urządzeniach (raczej komputer i telefon) w sieci domowej. Tryb nocny mile widziany. Może być sterowana, może być nieruchoma może być z lub bez mikrofonu - wszystkie opcje chętnie rozważę. Nie chciałbym kamerki która wysyła obraz na jakiś chiński serwer pośredni i oferuje podgląd przez aplikację (choć sama kamera może być chińska) Coś działającego lokalnie, bezpośrednio. Nagrywaniem nie jestem zainteresowany. Mam router z openwrt więc z tym też można popróbować jeśli chodzi o obsługę.

#kameryip #informatyka #cctv #kamery #technologia #openwrt #pytanie #kiciochpyta #monitoring
  • 11
@kornik20082 zależy mi na podgladzie ale jak będzie coś więcej się dało robić (np jakaś aplikacja z opcja lokalnego nagrywania czy robienia zdjęć z poziomu podgladu) to spoko. Nie wiem jaki pułap cenowy bo nie wiem ile takie rzeczy kosztują.
@Cointreau: Oczywiście że jest ;)
Najlepszą opcja będzie poprowadzenie skrętki do kamery i podłączenie poprzez PoE. Jak chcesz tylko podgląd i nie potrzebujesz jakichś super funkcji, to możesz zainwestować w coś takiego: HIKVISION DS-2CD1021-I
Możesz mieć podgląd przez apkę w telefonie, na kompie przez IVMS albo jakiekolwiek inne oprogramowanie obsługujące ONVIF. Możesz sobie też ustawić, żeby przy wykryciu ruchu robił Ci screena i wrzucał to na FTP.

Jest też możliwość w
Jeżeli chcesz coś tańszego, to oczywiście są kamerki za 150 zł czy coś, ale nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć, bo nie miałem z nimi styczności.
I tego Hika mogę Ci załatwić za 250 + przesyłka do Ciebie ;)
@Cointreau: Jeżeli chciałbyć obrotową to minimum 7-8 stówek trzeba liczyć.
Za taką z mikrofonem to też pewnie koło 4-5 stówek.

Oczywiście możesz znaleźć też coś na allegro, ale znajomy kupił obrotówkę na allegro, miała być full hd, ale się okazało że tak na prawdę miała przetwornik 320x240 i sztucznie podniesioną rozdziałkę na full hd, więc domyślasz się jaka była jakość xD
A no i możesz jeszcze w kamery kopułkowe uderzyć, jeżeli nie lubisz takich, ale z doświadczenia trzeba je częściej czyścić, bo te klosze jak się upierdzielą, to nic nie widać w nocy
@kornik20082: dzięki za propozycję i przybliżenie tematu. Chciałem to zrobić troche janusz-stajl bo ma to służyć do podglądania miejsca parkingowego pod blokiem, przykręciłbym to do okna i tylko patrzył czy jest miejsce czy nie zeby auto zostawić xD
@Cointreau: nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Na fb są grupy "inteligentny dom" czy jakoś tak, tam ludzie robią dużo rzeczy na patencie. Spytaj tam, jest duża szansa, że ktoś testował chińczyki i coś doradzi.