Wpis z mikrobloga

@PaulStanley: Oprócz MLM jeszcze są typy (typiary), które chcą, żeby na nie zagłosować w jakimś gównokonkursie, mimo że nigdy z tobą słowa nie zamieniły xD
  • Odpowiedz
Multi-level marketing. Oszuści organizujący pewien typ piramidy finansowej wymyślili sobie to pojęcie, żeby zamaskować przestępczą działalność.


@renalum: Oriflame czy Avon to też są MLMy, a działają legalnie.
  • Odpowiedz
@PaulStanley: Może "Czy nie gryzie Cię sumienie od pracowania w ten sposób?" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi taki tekst kiedyś zafundowała kuzynka, jak jej powiedziałam, że pracowałam w call center.
Niedawno się dowiedziałam, że ta kuzynka sama robiła w MLM od innego członka rodziny, którego próbowała w to wciągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pantegram: i mniej więcej tak pociagnelam rozmowę, nie bardziej na temat ludzi a jej samej, w sensie to wszysyko brzmi znakomicie ale kto na tym zarabia i czemu komuś na tym zależy. Chciałam zasiać pare niepewności w jej głowie do przemyslenia
  • Odpowiedz
MLM =\= piramida


@PaulStanley: MLM to fikcyjna idea naklejona na piramidę finansową, żeby ją zamaskować. To oznacza, że:
- wszystkie MLMowe firmy są piramidami finansowymi,
- nie istnieją uczciwe MLMy,
- wyrazy "MLM" i "piramida finansowa" to w gruncie rzeczy to samo,
  • Odpowiedz
@renalum: o tym ze piramida finansowa per se jest finansowana z wpisowych i nie ma innych źródeł finansowania a w MLM jest zwykle jeszcze sprzedaż produktu, ot ten oriflame czy Avon.

A dziewczynie dałam kilka tematów żeby przemyślała, sama się platala w tych swoich zeznaniach, raz tak, raz nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) no cóż, dziwi mnie ze ludzie jeszcze się na to nabierają jak na
  • Odpowiedz
dziwi mnie ze ludzie jeszcze się na to nabierają


@PaulStanley: Nie powinnaś się dziwić, przecież sama złapałaś zarzutkę:

o tym ze piramida finansowa per se jest finansowana z wpisowych i nie ma innych źródeł finansowania a w MLM jest zwykle jeszcze sprzedaż
  • Odpowiedz
@renalum: ja złapałam zarzutke? XDDDDD

Przecież cały ten wpis jest o tym jest po to „co odpisać dla beki” XD dobrze sobie sprawe zdaje ze to oszutstwo. Czy sprzedają produkty czy nie, sprzedaż to taki haczyk żeby się uokik nie dowalil, bo o ile MLM jest legalne to piramida już nie
  • Odpowiedz
@PaulStanley: No ja wiem, że ten wpis nie jest na poważnie. I nasza rozmowa teraz też nie jest na poważnie. Tak sobie gawędzimy. Ja tylko próbuję ustalić, czy się rozumiemy, bo podczas takiej pisemnej rozmowy łatwo o nieporozumienie. Na przykład napisałaś: "MLM=\=piramida" w odpowiedzi na wpis MLMowego trolla i to mnie zmyliło, bo wyglądało jakbyś przyznała mu rację, że istnieją uczciwe MLMy.
  • Odpowiedz
@renalum: bo kolega napisał ze Avon czy Oriflame to MLM a działa legalnie, napisałam to bo czemu miałoby być nielegalne skoro to nie piramida. Jakby nia była to wiadomo co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie razi mnie nieogar ludzi, dla mnie logiczne ze te wszystkie organizacje „grupki” musza mieć jakiś wpływ pieniędzy i nie rozumiem jak głupim można być. Przecież logika ze na wypłatę
  • Odpowiedz
Szokuje mnie ze to tez nie są takie osoby które uważałam za średnio rozgarnięte, które maja dyplom i mogły by go użyć w uczciwej pracy ale nie


@PaulStanley: Ta moja kuzynka co poszła w MLM też była po studiach, i to nawet niezłych (finanse i rachunkowość - wydaje mi się, że po tym można spokojnie własne biuro rachunkowe otworzyć, już nie wspominając o tym, że i na wiele stanowisk w
  • Odpowiedz