Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie do ludzi ze #wspinaczka
Od pewnego czasu boli mnie faker (w miejscach jak na zdjęciu). Bolał mnie przed przerwą spowodowana pandemią i myślałam że ten długi rest mi pomoże no ale jednak nie. Na początku było ok no ale znowu przy wspinaniu boli, głównie na krawądkach albo jak muszę z tej ręki strzelić gdzieś głównie w przewieszeniu. Boli też przy troszkę silniejszym dotyku. Ktoś coś wie co z tym zrobić bo samo tejpowanie mało daje
oblaczek - Pytanie do ludzi ze #wspinaczka 
Od pewnego czasu boli mnie faker (w miejs...

źródło: comment_1591608556TzoIU9NsB92YBjiaOySEka.jpg

Pobierz
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@oblaczek: wg mnie to troczek masz naderwany a nie zerwany. Próbuj tejpowac i dobrze rozgrzewać przed treningiem.
Mam coś podobnego i z tego co się dowiedziałem to dużo czasu potrzeba żeby to zniknęło całkiem.
Generalnie to ćwiczyć, obserwować :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@oblaczek: gdybyś zerwała troczek to na pewno byś o tym wiedziała. Ja zaproponowalbm wizute u lekarza, ale osobiście sam staram się tape'owac paluchy i odciążać je trochę przy treningach. Większość drobnych bólów, takich jak odpisałaś same przechodziły. No i oczywiscie kategoryczny zakaz zapinania na krawądkach do ustąpienia objawów. Ale zaznaczam jeszcze raz że nie uważam tego za najrozsądniejsze rozwiązanie. Btw, mnie po pierwszym treningu popandemicznym też palce mocno doskwierały mimo że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@oblaczek: wspominałaś wyżej że masz 11 lat stażu więc raczej nic ciekawego się ode mnie nie dowiesz. Chodzi mi o takie podstawowe rzeczy typu rozgrzewka to zaciskanie i luzowanie pięści, drogi spokojne na początek, bez chwytów stricte na palce, unikanie chwytu zamkniętego (ten domykany kciukiem), bo to bardzo obciąża troczki a zamiast tego stosowanie chwytu otwartego
@oblaczek: przeciążone troki pewnie. Dalas sobie w kosc podczas kwarantanny nie czując tego nawet. Cierpię na to samo. Uwazaj bo przemęczone czy naderwane troki łatwo pozrywać a wtedy trzeba sie raczej pożegnać ze wspinaniem jakie sie zna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zazwyczaj dziewczyny nie trenują z żelastwem itp wiec nie masz wyczucia jak i kiedy przestać. Trening zawsze robiłaś kardiowspinaczkowy a nie ekstremalny (chwytka, kampus) i nie
@oblaczek: Może być troczek a nie musi. Gdybanie bo to może być jakaś płytka dłoniowa, ścięgna, jakieś glistowate, mogłaś mieć jakiś mikro uraz gdzie powstała blizna i ona uwiera czy inne cuda mogły się podziać. Do fizjo się umów żeby przepadał i na USG. Kucia teraz zawalony robota i wysyła do Niny i ona powinna mieć szybszy termin. Troczka nie zerwałaś raczej bo byś to słyszała, poczuła i palec by napierdzielał.