Wpis z mikrobloga

Chcę w tym tygodniu wymienić mój stary komputer. Nowy ma być dobry, ale nie musi być hi-end bo nie chce wydawać na niego fortuny.
Wybór padł na AMD 3900x+ASUS TUF GAMING X570-PLUS+32GB RAM ~3600MHz
(ze starego przekładam dysk M2 od Samsunga, zasilacz bequiet 750W i 1080 od MSI)

No i jest problem, bo nie chce wydawac na płytę więcej niż 1000 zł (nawet te 900 zł jest jak dla mnie rozbojem), ale chce by sekcja zasilania była OK. ASUS w tej kwestii jest najlepszy, ale według specyfikacji nie ma obsługi RAMu na 3600MHz ani 3800MHz dla Ryzenów 3 generacji ( https://www.asus.com/pl/Motherboards/TUF-GAMING-X570-PLUS/specifications/ ). Czy to będzie duża różnica 3466 a 3600? A może polecicie jakąś inną płytę?

#amd #pcmasterrace #hardware #asus #ryzen
źródło: comment_1591601847EzzrK9uPsDKOP4WfWwk3HY.jpg
  • 13
@chanelzeg: no pół roku to jakoś długo? Szczególnie, że obecna to ślepa uliczka w zasadzie bez potencjału na rozbudowę? Tzn no niby przez community niektóre mobo dostaną wsparcie, ale bardzo ograniczone i obcięte z funkcji i to tylko na sam początek generacji

No chyba, że kompletne nic nie masz i cie tak cisnie, ze nie mozesz poczekac kilku miesiecy zeby wskoczyc na nowa generacje, tylko 4-letniego starucha na EOL bez wizji
@Norskee:
1. Mam duże przychody w lipcu i chce sobie koszty zrobić
2. I tak będę ten komputer z 3-4 lata trzymał, a po tym czasie MOBO i Procki będą w kosmos lepsze niż teraz więc wszystko wymienię i tyle.