Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio na wykopie można zauważyć wysyp rasistowskich treści. Myślę, że problemem jest to, że większość Polaków nigdy nie miała bliskiego kontaktu z osobami o innym kolorze skóry. Ja na szczęście miałam i dzięki temu nie jestem rasistką.

W gimnazjum chodziłam do klasy z dziewczyną, której matka była Polką, a ojciec Nigeryjczykiem. Dziewczyna urodziła się w Polsce, ma polskie imię. Mówi po polsku lepiej niż pospolity sebix-"patriota". Absolutnie nikt - ani uczniowie, ani nauczyciele - nie miał problemu z tym, że ma inny kolor skóry. Młodzież w wieku 13-16 lat nie ma jeszcze uprzedzeń rasowych.

Teraz na studiach mam dziewczynę o Wietnamskim pochodzeniu. Ona akurat nie ma polskiego imienia, lecz jakieś wietnamskie, które na początku jest trudne do wymówienia, ale potem można się przyzwyczaić. Nie rozmawiałam z nią na osobiste tematy, bo nie znam jej aż tak dobrze. Nie wiem, czy urodziła się w Polsce czy w Wietnamie, ale to nie ma znaczenia, bo i tak mówi po polsku lepiej niż pospolity sebix.

Prawdopodobnie te dwie dziewczyny są większymi patriotkami niż większość sebixów, którzy chodzą na mecze i "upiększają" miasto napisami swoich drużyn piłkarskich.

#rasizm #polska

Zobaczcie ten reportaż autorstwa Kasi Mecinski: https://www.youtube.com/watch?v=YLK1ajK-leU

Warto też zobaczyć poniższy film zrealizowany przez klasę II a z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Bohaterkami filmu są przedstawicielki młodego pokolenia Wietnamczyków, mieszkających w Polsce. https://www.youtube.com/watch?v=zSNMKHkErFY

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5edd0c99408f73906dad8f92
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[........................................] 1% (2zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ostatnio na wykopie można zauważyć ...
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Co to ma do rzeczy? Napisałaś, że Polacy nie szykanują ludzi ze względu na rasę i tak po prostu jest. To, że napisze ktoś o murzynie pasożycie, murzyn pasożyt to znaczy tyle, że to murzyn pasożyt. Jeśli napisze dindu nuffin to chodzi mu o dindu nuffinów, czarnych przestępców o których bliscy mówią "he is a good boy". Skoro jest czarny to jest czarny. Widzę czarnego piszę o nim czarny, widzę
@Nemayu: mam nadzieję, że jesteś przynajmniej stały w słowach i jak widzisz kogoś kto mówi o polaczkach, albo polakach-robakach to wiesz, że ma na myśli polaczków, albo polaków-robaków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:
tl;dr
Lewaczka znała jedną negruskę i żółtą więc wszystkie negrusy są spoko, nie mordują białych w RPA, nie plądrują sklepów, a my wszyscy jesteśmy świadkami jednej wielkiej mistyfikacji zorganizowanej przez światowy kongres stowarzyszenia przyjaciół wiader cynkowanych