Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #chilihead
Pomocy! Co to jest? Co na to kupić? 1 papryka cała była w tym, wywalilam ją, obok stała monstera i 2 inne papryki, monstera miała z 4 takie robaczki, jedna papryka wydaje się, że nie ma, drugą wyczyscilam ręcznie, bo nie było tak dużo. Obejrzałam resztę i z 2 roślinki też miały kilka jaj. To wszystko w domu, na balkonie wydaje mi się że nic nie ma na i pod lisciami.
WhippingQueen - #ogrodnictwo #chilihead
Pomocy! Co to jest? Co na to kupić? 1 papryk...

źródło: comment_1591434549AHZy4L99jU0JR4WQVdjRdt.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@WhippingQueen: po pierwsze to nie wyrzucaj papryk z mszycą, bo to ani nie ochroni pozostałych krzaczków no i jesteś stratna jedną roślinę. Przy takim zaawansowaniu to tylko mospilan, kup ręczny opryskiwacz taki 1,5- 2l ciśnieniowy, następnego dnia rano wszystkie mszyce będą nieżywe, do tego roślinka będzie zabezpieczona na jakiś czas
  • Odpowiedz
@WhippingQueen: Miałem to samo z kilkoma sadzonkami. Wszystkie przeniosłem do innego pokoju na kwarantannę i ręcznie pincetą zbierałem mszyce z każdego liścia. Opryski z czosnkiem czy tytoniem jakoś nie chciały na nie zadziałać. Walka była mozolna bo musiałem to robić każdego dnia ale koniec końców udało mi się ich pozbyć, ratując tym samym sadzonki.
  • Odpowiedz