Wpis z mikrobloga

Wrocław nie jest zakorkowany. Jeżdżę codziennie.


No, mi wczoraj w szczycie Brochów-Różanka zeszło 1h20min.
W tym sama Pułaskiego jakieś 25min.
Ale to nie korki są powodem, to za mało buspasów i dróg rowerowych! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tommy__: @Bratkello: @mroz3: @shinX: Przekleństwo to się dopiero zacyzna. Facet ma szczęście, że Covid trafił akurat teraz bo ludzie by na nim suchej nitki nie zostawili. Przecież to co się dzieje na Grabiszyńskiej/Sądowej / Pułaskiego / Piłsudskiego to jest #!$%@? dramat.
Zwycięska to już jest niestety wspólny problem miasta i Urzędu Marszałkowskiego bo dalej nie ma obwodnicy Wysokiej.
@Darth_Gohan: Przecież to co się dzieje na Grabiszyńskiej/Sądowej / Pułaskiego / Piłsudskiego
No kto by przypuszczal, ze puszczenie calego ruchu z grabiszynskiej co jechala w lewo na legionow i sadowej w lewo na jedna nitke, po ktorej dodatkowo poruszaja sie tramwaje, nie spowoduje paralizu komunikacyjnego takiego, ze korek na dwoch pasach na Grabiszynskiej robi sie juz spokojnie przy Firleju ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chyba tylko debil tak
@stormkiss: A w drugą stronę na Grabiszyńskiej wiele lepiej nie jest. Idiotycznie zgrane światła i korek do Oporowskiej. Dziękujemy Panie władza.
Bo tak będzie z jakimkolwiek większym remontem w tym mieście jak nie ma żadnych alternatyw dla ruchu.
BTW. A teraz sobie pomyśl, że Powstańców Śląskich błaga o remont od lat.
@stormkiss: Proszę Cię :) Tam w tej okolicy zrobił się teraz dramat. Ludzie klną na czym świat stoi bo się przywyczaili, że jest gdzie stawać w centrum. Od kiedy na Gwiaździstej zrobili bloki plus uporządkowali parkowanie pod Sky Towerem czyli zabrali teren na inwestycje, którą zaraz kończy Skanska nagle się okazało, że jest problem z parkowaniem. Teraz już ludzie czekają kiedy tam będzie płatna strefa bo może coś się rozluźni. A
Teraz już ludzie czekają kiedy tam będzie płatna strefa bo może coś się rozluźni


@Darth_Gohan: Już widzę, jak te tłumy ludzi przyjeżdżające do Sky Towera (i nie tylko, a obok buduje się kolejny biurowiec) z całego Wrocka przesiadają się zgodnie do MPK. Tak będzie, nie zmyślam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Czesiowcy: Tam jest akurat ciekawy case. Generalnie jest mega #!$%@? bo w krótkim czasie bardzo zwiększyła się ilość chętnych do miejsc parkingowych.
1. Rozszerzona wcześniej strefa
2. Blisko do Urzędu Miasta na Zapolskiej (ci sprytniejsi zostawiają auto na parkingu pod Nowym Zielakiem).
3. Zmniejszona ilość miejsc przez inwestycje
4. Budowlańcy
5. Nowi mieszkańcy z Gwiaździstej.

Jak się skończy wszystko budować będzie wesoło. A najlepsze jest to, że pod Sky Tower dalej
A najlepsze jest to, że pod Sky Tower dalej pusto :)


@Darth_Gohan: Na którym parkingu? W czasach, gdy pracowałem w Sky Towerze, była raczej walka o miejsca parkingowe między firmami :) Zwracam raczej uwagę na to, że ktoś jadący z Biskupina albo w ogóle podwrocławskiego domku raczej nie będzie chętny do przesiadki z własnego auta do zatłoczonego Moderusa.
@elena-mary: A tutaj też jest racja. Natomiast miasto też dokłada cegiełkę jak dopiero teraz otwiera tam szkoły/przedszkola. No ciężko, żeby ludzie auta nie używali jak dzieciaków nawet nie ma gdzie do szkoły puścić.

Natomiast mając do wyboru mieszkanie na swoim / płacenie za wynajem to nie dziwię się ludziom którzy nawet wolą te Jagodno i jeszcze skuszeni obienticami tramwaju tam się pchają.

@Czesiowcy: Dwa lata temu jak mieszkałem było można
@Tommy__: Ale co tu dużo gadać? Każdy kto się porusza po Wrocławiu wie, że jest to zakorkowane miasto. Jaca pewnie tak mówił jak wszyscy byli zamknięci w domach. To wtedy racja. Faktycznie ruch był płynny i w godzinach szczytu można było dojechać z jednego końca miasta na drugi w relatywnie krótkim czasie. Jaca zakłamuje rzeczywistość. Ile to było badań z których wynikało, że NIESTETY Wrocław jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast
@Darth_Gohan Skanska na gwiaździstej kończy pierwszy etap ;) budynki, które obecnie widzimy to budynek C - ten od strony powstańców - i D - ten niższy bliżej gwiaździstej. Parking podziemny ma 2 poziomy i jest nawet "winda rowerowa", ale i tak przewiduje masakrę parkingowi komunikacyjną xD
@elena-mary problem jest taki że w tym mieście bardziej nie ma niż jest infrastruktura. Szczególnie jeśli spojrzymy poza centrum. Miasto musi i chce się rozwijać i rozrastać ale infrastruktura nie nadąża a planowanie długo czas totalnie leżało. Zdążyli zabudować a komunikacja została tak jak była.
Ot przykład choćby wysokiej. Plany nie plany ludzie się wybudowali plany zaczęły się zmieniać. Skutek taki że nic nie istnieje i jedyny sposób na likwidację korków na
@Viking-: Wiadomo, ale pamiętaj, że tam ten hiszpański developer zbudował już 2 etapy mieszkaniowe. Tam też część ludzi nie kupiła miejsc (wiem bo sam tam kupiłem miejsce na przyszłość). Biorać pod uwagę średnią wieków ludzi w tych blokach i część z nich znając wiem, że klną na czym świat stoi, że teraz po 17-18 nie da się zaparkować. Wcześniej to była godzina gdzie nie było problemu. Teraz problem jest cały czas.
@prawilnymireczek: Nie ma rozwiązania bo miasto od lat nie ma alternatywy w postaci trasy średnicowej i łącznika Zaporoska / Plac Strzegomski. Czy dało radę to inaczej zaplanować mając tylko takie warunki? No nie, skoro Piłsudskiego to tyle tramwajów i nie ma ich jak inaczej puścić.

Tak jak Ty to coraz więcej osób wybiera też taki przejazd osobówką ryzykując mandat bo mają dość.
@shinX: @mroz3: pułaskiego to powinni #!$%@?ć jakąś bombą. Tamtędy się już ledwo co przejeżdża. A tak w ogóle to mogli zrobić chyba po dwa pasy do pl. wróblewskiego od dworca ale #!$%@? po co? Ja wiem że trochę im szerokości brakło ale obstawiam że raczej chodziło o większy $$ w tę inwestycję dlatego tam jest po 1.5 pasa w każdą stronę XD
@dyslexia: ja tam jeżdżę, jakby były 2 pasy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zresztą nic by te 2 pasy nie dały, bo zaraz za dworcem one są to jebnęli tam bezsensowny buspas (czy bardziej tramwajpas) na odcinku 100-200 metrów i wszystko się korkuje już wcześniej. Nie wiem co ten kawałek oddzielonego torowiska daje. Przy dwóch pasach tramwaj straciłby tam jeden cykl świateł...
nie ma to jak kupić mieszkanie w środku pola i płakać, że ciężko dojechać do centrum...


@elena-mary: jechałem kilka razy w szczycie z centrum na Jagodno i tam wcale nie jest tak źle, jak to malują. Mam wrażenie, że najwięcej na Jagodno narzekają ci, którzy tam nie mieszkają ( ͡° ͜ʖ ͡°)