Wpis z mikrobloga

#psychologia Mirki jakie macie kontakty z psychoterapeutami? Pytanie głownie tyczy się ludzi którzy byli i spróbowali terapii. Ja sam od dłuższego czasu mam myśli aby spróbować ale wiadomo, że to nie jest takie proste. Może zachęcicie i powiecie, że jest to korzystne
  • 7
@Jankino: Miałem kontakt z 3 terapeutkami - jedną na terapii par, dwiema podczas terapii grupowej. Na terapii par było raczej dość formalnie, ale nadal z korzyścią, na grupowej natomiast naprawdę świetnie. Strasznie się czasem #!$%@?łem na nie kiedy poruszaly niewygodne tematy i wybijały mnie ze moich schematów myślowych, ale mam do nich kolosalny szacunek i pozostanę im wdzięczny do końca życia.

Zdecydowanie warto.
@Jankino: Również potwierdzam, zdecydowanie warto.
Miałem kontakt z 2 psychoterapeutami - pierwszy był bardzo dziwny, i zraził mnie swoją metodą, gdzie ciszą wymusił na sesji, żebym zaczął sam z siebie opowiadać, i generalnie był mało pomocny.
Mój drugi kontakt był mniej randomowy, bo wybrałem sobie kogoś z relatywnie niedużą różnicą wieku, i był to strzał w 10, bo miał zupełnie odmienne podejście od pierwszego psychoterapeuty, i przede wszystkim autentycznie starał się