Wpis z mikrobloga

#holandia #ksiegowosc
Cześć
W 2018 Pracowałem 2 miesiące w Holandii
Po powrocie do Polski rozliczyłem się w PL i z US w Holandii
Od tego czasu siedzę w Polsce i w 2019 zadzwonili do mnie z cuf, że dostali list od Belastingdienst i trzeba się rozliczyć (koszt usługi 200zł).
Stwierdziłem, że pewnie robią mnie w uja bo znajomi nic nie dostawali, więc zmieniłem adres korespondencji na mój w tym roku (wcześniej korespondencja szła do Cuf).
Dzisiaj dostałem list, że muszę się rozliczyć za 2018 ()
Czy teraz muszę się rozliczać co roku i płacić za to 200zł?
Czy może ktoś wysyła fałszywe listy?
Jakieś wskazówki?
  • 20
  • Odpowiedz
@Jerzynana:

Temat: Zamiar odejścia od zeznania podatkowego za 2018 r. Szanowni Państwo, złożyłeś zeznanie podatkowe za 2018 r. Jako kwalifikujący się podatnik niebędący rezydentem. Aby się zakwalifikować, oprócz deklaracji należy również dołączyć rachunek zysków i strat. Nie otrzymałem jeszcze tego rachunku zysków i strat. Wyślij rachunek zysków i strat w ciągu 6 tygodni Wyślij rachunek zysków i strat jak najszybciej, nie później niż 6 tygodni od daty podanej w tym liście.
  • Odpowiedz
@BillyGugu:
1. Osoba ktora Cie rozliczala cos dala dupy i namieszala
2. Informuja Cie, ze nie maja jakiegos dokumentu z polskiego US i zeby im doslac. Zweryfikuj jakie dokumenty uzyskiwales i jak czegos nie doslales to wyslij listem na adres, ktory tam masz.
3. Nie plac 200zl za wyslanie listu ktos vhyba bazuje na niewiedzy
  • Odpowiedz
@Jerzynana: Cuf rozliczył cię i podał Belastingowi, że jesteś nierezydentem podatkowym w Holandii (buitenlands belastingplichtige). Żeby potwierdzić ten status, musisz załączyć zaświadczenie z polskiego US. Musisz poprosić polski US o odpowiednie zaświadczenie i wysłać do belastingu w ciągu 6 tygodni. Jak do nich zadzwonisz i poprosisz o przedłużenie terminu, to mogą dać ci więcej.

Jeśli nie doślesz i nie przedłużysz terminu, to przeliczą ci wszystko tak jakbyś w 2018 był rezydentem
  • Odpowiedz
@BillyGugu: @InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: @Naturalnie_Piekna:
Wprowadziłem was w błąd. Dopiero teraz do tego doszedłem. W 2019r. miałem wezwanie do rozliczenia się od US z Holandii - informacja od CUF bo oni otrzymywali moją korespondencję.
Wtedy (2018r.) już nie pracowałem w Holandii i to był PIT zerowy.

To mam im wysłać "inkomstverklaring 2018" wszędzie wpisując "0" + pieczątka z US z Polski?
Czy mogę sobie odpuścić?

Ps.
Cuf ma wyłączone telefony. Dostępni
  • Odpowiedz
Wtedy (2018r.) już nie pracowałem w Holandii i to był PIT zerowy.


To mam im wysłać "inkomstverklaring 2018" wszędzie wpisując "0" + pieczątka z US z Polski?

Czy mogę sobie odpuścić?


@Jerzynana: Dziwna sprawa, jeśli w 2018 miałeś 0 dochodu w Holandii to chyba nie powinni od ciebie tego wymagać. Ja bym zadzwonił do Belastingdienst i wyjaśnił, bo może mają jakiś #!$%@? w twoich papierach.
  • Odpowiedz