Wpis z mikrobloga

Jaki sprzęt możecie mi polecić do streamingu wideo? Musi być przenośne i komunikować sie z pc najlepiej po wifi. Wystarcza mi 1080p/30fps, nie potrzebuję żadnych 4k itp.
Korzystałem z telefonu i ipwebcam, ale trochę mi brakuje jakości obrazu. Miałem też Gopro 8, ale tam stream idzie w bardzo niskim bitrate niestety.
Warto pożyczyć od kogoś jakiegoś nowszego iphone? Akcja raczej jednorazowa, więc szukam czegoś co będzie można znaleźć w wypożyczalni sprzętu.
Zastosowanie to transmisje ze ślubów.

#filmowanie #streaming #wideo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ratriczek:

komunikować sie z pc najlepiej po wifi


po co ? Nie lepiej streamować bezpośrednio na fb/yt z telefonu? Nic tańszego i prostszego w uzyciu niż ajfon nie znajdziesz. A te nowe mają mega spoko jakość. Do tego jakiś statyw, mały mikrofon i dla cioci kloci wystarczy
  • Odpowiedz
dla cioci kloci wystarczy


@kj5: zarobkowo, więc jakąś jakość trzeba trzymać.
Bespośrednio nie może być, bo z miksera cyfrowego wchodzi audio + są 2 telefony na statywach. Wszystko mieli obs i puszcza w świat
  • Odpowiedz
@Ratriczek no to jak zarobkowo to ja bym wynajął dwa a6000, atema mini i zrobił to należycie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale iPhone też da radę, puszczasz obraz po ndi i powinno dać radę jeśli komputer nie jest daleko. Trochę #!$%@? z synchro z dźwiękiem będzie ale da się to zrobić.
  • Odpowiedz
@kj5: testy były, synchro udaje się złapać. Mam dwa mocne AP na 5ghz i wszystko ładnie gada.

dwa a6000, atema mini i zrobił to należycie

No tak, ale nie przejdziesz się po kościele bo ogranicza cię kabel :/

Mówisz że mocno warto iphone, czy coś pokroju huawei mate 30 też da radę?
  • Odpowiedz