Wpis z mikrobloga

@Elmirka16 lewactwo uważa, że przypisywanie cech ludziom że względu na kolor skóry jest idiotyczne. Ty uważasz inaczej?


@biesy Tak, bo rasy się różnią. Nie ma w tym nic dziwnego. Zaprzeczysz, że azjaci średnio są niżsi od białych? No nie zaprzeczysz, bo to prawda. To czemu przeczysz, że czarni są mniej inteligentni i bardziej skłonni do agresji niż biali. Tak po prostu jest - to nie jest żaden rasizm.
  • Odpowiedz
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: no nie wiem, ty jesteś biały i ja jestem biały - ty jesteś mniej inteligentny niż ja. Ma to związek z ilością pigmentu w twojej skórze, czy może z tym, np. że wychowałeś się w biednej rodzinie i nie miałeś szans na rozwój?
  • Odpowiedz
@biesy to czemu w takim razie średnia Azjatów ma wyższe IQ niż średnia białych? Czemu Azjaci są bardziej "patykowatej budowy" aniżeli biali? Czemu mają skosne oczy? Czemu nie tolerują laktozy?
  • Odpowiedz
@kolnay1 bo ewolucyjnie przystosowujemy się do danego terenu w którym mieszkamy. Krowa też jest jednym gatunkiem ale może być rasa mięsną holenderska gsize ma rozbudowane mięśnie, a może być polską rasą mleczna która produkuje dużo mleka a mało z niej wołowiny jest(i niesmaczna)

Murzyni mają szersze nosy bo mają gorsze warunki co do temperatur, przez to różnią się budowa czaszki. Biali i Azjaci są bardziej przystosowani z kolei do swoich terenów
  • Odpowiedz
A dlaczego są biedni?

Dlaczego nie zbudowali potęgi jak Europejczycy?

Dlaczego nie odkrywali świata, nie budowali takich miast, nie prowadzili fabryk, nie kolonizowali świata?

Hmmm... Może dlatego biały człowiek zbudował cywilizację, bo jest bardziej inteligentny?


@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: może gdyby biali nie skolonizowali Afryki i nie zrobili z niej królika doświadczalnego, to by tak
  • Odpowiedz
To ze bialy moze byc glupi a czarny inteligentny nie jest dowodem na to ze wszyscy tacy sa.


@Quimeen: zgadzam się, bo to czy ktoś jest mądry, czy głupi nie zależy od tego ile ma pigmentu w skórze.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: w sumie właśnie o to chodziło, że to może być zależność między innymi czynnikami, więc to dobrze że też to widzisz. No bo w takiej sytuacji czynnikiem decydującym jest tu kolor skóry, czy teren i inne czynniki? Właśnie dlatego istnieje pełno korelacji, które nie oznaczają jeszcze przyczynowości.
  • Odpowiedz
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: może gdyby biali nie skolonizowali Afryki i nie zrobili z niej królika doświadczalnego, to by tak nie było?


@biesy Po 1. Kto był przed kolonizacją bardziej rozwinięty? No biali.
Po 2. Dlaczego to my ich skolonizowaliśmy, a nie oni nas? Bo po prostu byliśmy bardziej rozwinięci, dlatego, że biali są bardziej inteligentni. Nie potrafisz przyjąć prawdy.
  • Odpowiedz
Populacja dzbanow używających frazy 'nie jestem rasistą, ale...' rośnie.


@biesy: Populacja dzbanów używających frazy 'nie popieram niszczenia sklepów i kradzieży, ale ...' rośnie
  • Odpowiedz
Po 2. Dlaczego to my ich skolonizowaliśmy, a nie oni nas? Bo po prostu byliśmy bardziej rozwinięci, dlatego, że biali są bardziej inteligentni. Nie potrafisz przyjąć prawdy.


@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: poczekaj, poczekaj, ty kogos kolonizowałeś? Ty byłeś bardziej rozwinięty? Ty jesteś bardziej inteligentny? Czy może podpinasz się pod sukcesy jakiejś tam grupy i w ten sposób leczysz swoje kompleksy?
  • Odpowiedz