Wpis z mikrobloga

Od jakiej dawki fina zacząć?

Akurat nie mam teraz dostępu do dermatologa a jedyny, z którym miałem kontakt poprzez konsultację telefoniczną, zalecił dawkowanie 1 mg/dziennie, co na początek wydaje mi się trochę dużo.

Od jakiej dawki zaczynaliście? Zwiększenie dawki konsultowaliście z lekarzem?

Robiłem badania i wszystko oprócz DHT (<2000) wyszło w normie.
Kupiłem Finapil 1mg.

#finasteryd #lysienie #wlosy #zakola
  • 7
@djlaska: A jaki masz stan na głowie? Chcesz jedynie utrzymać czy liczysz na jakąś odbudowę? Owszem zalecenia na wypadanie włosów są takie, żeby przyjmować 1mg dziennie, lecz moim zdaniem i czytając historię wielu ludzi plus oglądając niektórych lekarzy, którzy się specjalizują w leczeniu łysienia zdania są podzielone. Możesz zacząć od tej dawki, ale możesz dostać skutków ubocznych i się do tego leku zniechęcić. Na youtubie jest rzetelny kanał prowadzony przez lekarzy,
@Pearson: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!
Obecny stan określiłbym na Norwood 3A - na pewno chciałbym zatrzymać wypadanie, a gdyby udało się trochę pogrubić i zagęścić włosy, to byłoby super.
Na magiczny odrost nie liczę, bo i tak w ciągu najbliższych 12 miesięcy planuję przeszczep.

Czyli najlepiej zacząć od jednej tabletki, trzy razy w tygodniu?
@djlaska: No ja bym tak zaczął, gdybym był zielony w tym temacie i rozpoczynał przygodę z finem. I nie wystrasz się na początku gorszej erekcji, zmniejszonego libido, brainfogu czy zwiększonego pocenia, jeśli takowe się pojawią. Ja miałem te wszystkie rzeczy i minęły, więc spokojnie. Organizm doznaje pewnego szoku na początku, a zaczynając od 3 mg tygodniowo ten szok jest mniejszy i okres adaptacyjny przechodzi łagodniej. Do tego suplementuj się Zincasem forte(cynk)