Wpis z mikrobloga

@alberto81: w okolicy musi byc tego wiecej... tak aby byl ogien krzyzowy.
to byly pkt do powtrzymania natarcia i do informowania generalicji o mozliwym ataku na ten pkt. wtedy jednostki sie przemieszczaly w odpowiednie miejsca aby powtrzymac atak.
  • Odpowiedz
@alberto81: kazdy ktory trafil na takie umocnienia.... do utrzymania tego pkt obrony byl skazany na pewna smierc. albo zostal spalony zywcem albo musial uciekac... i tu tez ginal pod wplywem natarcia.
  • Odpowiedz
@alberto81: Schron tzw. einmannschutzbunker. (Jednoosobowy, obserwacyjny schron), jest ich dosyć sporo w Sławięcicach i Kędzierzynie Koźlu. Ich zadanie polegało na ochronie osoby w nim się znajdującej przed odłamkami bomb i falą uderzeniową powstającą w chwili wybuchu, umożliwiając jednocześnie obserwacje terenu ( przeważnie). Stożkowy kształt górnego elementu miał powodować rykoszetowanie spadających bomb i odłamków. Schrony tego typu były wykonywane w np. betoniarniach i następnie przewożono je na docelowe miejsce.
https://www.janham.cba.pl/index.php/bunkry-i-schrony/bunkry-i-schrony-i
  • Odpowiedz
@pawelJG: czyli wsadzalo się tam kogoś z radiem kto przekazywał informacje o sytuacji w okolicy do dowództwa? Nie znam sie ale na pierwszy rzut oka przyszło mi do głowy właśnie takie zastosowanie, strzelać chyba z tego słabo, w środku przy tych wymiarach pewnie nie zbyt długo dałoby się wytrzymać z powodu hałasu i dymu?
  • Odpowiedz
@sunkillmoon: to jest trwale "zamocowane" w podłożu? Co prawda sam bym tego nie ruszał ale powiadomienie odpowiednich instytucji byłoby na miejscu. Pewnie to nie to ale żeby przyspieszyć działanie warto zgłosić że podejrzewają że znalazłeś mine( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz