Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika

Mam pytanie do bardziej doświadczonych mirków.
Potężna firma w branży. z kapitałem zakładowym powyżej 150 mln EUR :) (oszczędzę Wam reszty marketingowego bełkotu ) w ofercie na 5,2kWp:
-15 paneli 350W
- inwerterter 4 (Zeversolar, Goodwe lub Solis)
- okablowanie + montaż na dachu
zaproponowała mi cenę ok 32000. (cena bez 5000 dopłaty)

Przesada czy takie ceny to norma?
  • 17
@towarg-d: Ło panie drogo, ja za Fronius Symo 7.0-3-M 7kW + panele 7,77kW(21x370W mono), całość kosztowała 26 000zł, dołożyłem sobie jeszcze 3 panele 370W aby dojść do mocy 8,88kW na dachu, dopłacając ok. 2400zł.
@towarg-d:
ColumbusEnergy?

Też dostałem teraz od nich ofertę i analizuję. Za:

- Moduły fotowoltaiczne monokrystaliczne Sunport 350 Wp lub równoważne - 13szt
- Inwerter sieciowy o mocy 3,6 kW (Zeversolar, Goodwe lub Solis) - 1szt
- System zabezpieczeń, System montażowy, Montaż i uruchomienie, Okablowanie i wtyki
- Całkowita cena instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,55 kWp - 26 500,50zł brutto

Wnioskuję, że według pozostałych użytkowników to jest drogo?
@wenszu87: w zależności od dachu komponentów itd. cena powinna oscylować w okolicach 20 tysięcy. Columbusy i podobne mają wysokie ceny bo muszą wyżywić duży zarząd i armię handlowców. Nigdy nie będą cenowo konkurencyjni w porównaniu z małymi firmami.
@towarg-d: Moja oferta :
15 paneli Ja Solar 340 W
Falownik : Sofar Solar 5.5 (serwis w Rzeszowie)
montaż
Podwójne zabezpieczenie po stronie DC (marka ETI)
Pojedyncze AC (marki Hager)

W zależności od pokrycia dachowego :
- blachatrapezowa, falista - 23200 zł brutto
- dachówka 24900 zł brutto

Oczywiście załatwiamy wszystkie papiery do PGE/Taurona oraz dotacja mój prąd.

Jak coś to zapraszam na priv ( ͡° ͜ʖ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@towarg-d: panie powiedz prosto z mostu że columbus ktokolwiek wie co się dzieje na rynku będzie wiedział. Zgaduje że super panele mvt itd. nie chce się tu z żadnym murkiem licytować ale również mogę dać ofertę pytanie tylko skąd jesteś. Sam mogę dać solisa sofara i inne zabawki
Nie chciałem reklamy robić. Sama oferta to tez kpina bo żadnych konkretów tylko wymienione nazwy i cena.
Pytałem się czy monter podjedzie wcześniej obejrzeć dach, instalacje itp to nie, w dzień montażu :))) bo wie Pan, firma ma 350 ekip(albo osób, nie zapamiętałem) i oni zakładają co 6h (albo co 6 min) i nie mają czasu.
Na spokojnie teraz poczytam i do końca miesiąca się na coś zdecyduję.
Z utrudnień to wymieniłbym