Wpis z mikrobloga

@GERM brzmi to dość ciekawie, szczególnie przy spojrzeniu na to przez pryzmat filmów sci-fi w których rządy lub korporacje kontrolują ludzi poprzez takie chipy właśnie.

Ale tu chyba zachodzi zjawisko znane z przepowiedni: dopasowanie tekstu do znanych zjawisk i wydarzeń. Tak są np. przepowiednie Nostradamusa dopasowywane
  • Odpowiedz
@SpalonyHeretyk: dzięki za sensowną odpowiedz, sam jestem ateistą i też od razu tak myślałem, ale ciężko mi to tak po prostu zostawić bez cienia wątpliwości
  • Odpowiedz
@GERM:
Teoretycznie jest coś takiego możliwe, gdyby np. wycofać gotówkę i płacenie czymkolwiek innym niż takim czipem. Wtedy faktycznie nic nie można by kupić bez takiego czipu.
W praktyce to brzmi póki co absurdalnie, tym bardziej że można płacić za pomocą bardzo wielu urządzeń, od gotówki po smartwatch.
Tak samo miejsce wszczepienia czipu jest raczej takie sobie, w dłoni jest bardzo mało tłuszczu i mało miejsca za to jest dużo "ruchomych"
  • Odpowiedz
@SpalonyHeretyk: w takim razie do czego można jeszcze przypisać coś co jasno sugeruje coś (chip?) będzie przypisane do konkretnej części ciała i będzie kontrolować to co możemy kupić lub sprzedać?
  • Odpowiedz
@GERM: Tak się stanie, już "nasz" minister finansów Tadeusz Kościński wspomina że chce obrotu bezgotówkowego https://www.money.pl/gospodarka/podnoszenia-podatkow-dla-kowalskiego-nie-bedzie-tadeusz-koscinski-sklada-deklaracje-w-moneypl-6444004604151425a.html ale żeby wprowadzić tak dużą zmianę w społeczeństwie to trzeba odpowiednio duży kryzys i wojne aby masy ludzi pozbawione wszelkich perspektyw zaakceptowały zmiany, coś co dziś wydaje się nierealne jutro może być standardem.
  • Odpowiedz
@GERM: prędzej brzmi to jak jakiś system rozpoznawania twarzy (lub tęczówki oka) i czytnik linii papilarnych.Po cholerę ludziom czipy? Każdy chodzi z telefonem w łapie, każdy numer telefonu jest zarejestrowany z imienia i nazwiska, google zbiera informacje o przemieszczaniu się użytkowników nawet przy wyłączonym korzystaniu z neta, krokomierz działa zawsze i wszędzie. Nie da się być anonimowym we współczesnym świecie, wszędzie są kamery i systemy rozpoznawania głosu. Wystarczy powiedzieć że chce
  • Odpowiedz
zwróć uwagę, że biblia całkiem sporo mówi na temat Bestii i Antychrysta, po prostu trzeba się wczytać, jak chcesz to mogę ci wysłać zestawienie fragmentów o tym


@Jakwarszawa: Dziękuję, ale sam się interesuję tematem, chyba, że to było pytanie do OP.
  • Odpowiedz