Wpis z mikrobloga

Elo, przymierzam się po napisaniu matury startować na studia informatyczne w Rzeszowie, coś tam z fronta potrafie, jednak nurtuje mnie pytanie, czy programistów nie ma po prostu za dużo na rynku? Czy ten dobry i tak zawsze zdobedzie prace?

I jeszcze jedna kwestia, czy absolwent informatyki jest leoiej postrzegany przez pracodawce niz samouk?

#programowanie
  • 14
  • Odpowiedz
@pawlakwypok: ale zastanów się, dopóki wszystkie zawody nie zostaną zautomatyzowane to programistów będzie za mało, bo czym bardziej rozwinięte społeczeństwo tym bardziej złożonych systemów potrzebuje, aż któregoś dnia sztuczna inteligencja zacznie sama programować lepiej niż ludzie i następnego dnia wszyscy ludzie dostaną nową pracę od sztucznej inteligencji
  • Odpowiedz
@pawlakwypok u mnie jest polityka, że wymagany jest papierek bądź w trakcie studiów(może być pokrewne informatyki). W części firm nie ma tego wymagania, natomiast często widełki płacowe uwzględniają wykształcenie ergo warto.

Z drugiej strony mamy teraz studencika w firmie, chłop jest zielony jak trawa i musimy typa uczyć przez co musimy #!$%@?ć za dwóch. Nie wiem czy mu umowę przedłużą, ale moim zdaniem najważniejsze jest doswiadczenie i umiejętności. Również język obcy i
  • Odpowiedz
@SuperMaslo: Dzieki wielkie za opisanie tego jakk to wyglada;) a co do mojego fronta, chcialem tylko zaznaczyć, że nie ide na studia jako newbie, tylko jakies podstawy tam mam, a chcualbym zaczac tak na powaznie dopiero po maturze bo teraz brak czasu;)
  • Odpowiedz
@pawlakwypok kurczę nie znam Cię, ale domniemam że jeszcze do podstaw Ci daleko. Weź sobie moje słowa do serca i zacznij już teraz się uczyć.

Jak pójdziesz na studia zapisz się do koła naukowego, wyjeżdzaj na konferencję, targi pracy, rób certyfikaty nie tylko z programowania, ale też językowe i z umiejętności miękkich. Bardzo często są dofinansowane ze środków UE albo uczelnianych, bądź aktywny na zajęciach i trzymaj dobrą średnią, bo często łatwo
  • Odpowiedz
@pawlakwypok: Studia informatyki z programowaniem nie maja wiele wspolnego, wiec to czy umiesz fronta czy nie to najmniej istotna rzecz. Jak chcesz miec papier to idź, jak chcesz szybko wejsc na rynek, zrobic kariere to bardziej efektywniej bedzie zaczac to robic juz teraz. Ale studia w Polsce to sa bardziej studyjka wiec w sumie nie będzie Ci to raczej z praca kolidowało.
  • Odpowiedz