Wpis z mikrobloga

Mirki, ale się dzisiaj zdenerwowałem.
Kupiłem 22 lutego torbę na laptopa w Ochnik. Od tego czasu leżała nieużywana, niedawno zdałem sobie sprawę, że jest w złym rozmiarze. Widząc informacje na stronie (zdjęcie w komentarzu), że od momentu otwarcia sklepów jest 30 dni na wymianę towaru, poszedłem dzisiaj do sklepu w Poznaniu. Pani powiedziała mi, że firma łaskawie wzięła pod uwagę pandemię koronawirusa i jest 30 dni na wymianę, ale uwaga liczonych od daty zakupu do daty zamknięcia galerii, a następnie od daty otwarcia galerii do tych 30 dni. Nie ma ani słowa na stronie internetowej, że 30 dni na wymianę po otwarciu galerii jest od daty zakupu, wyraźnie jest napisane, że od daty otwarcia sklepów. Wielce dobroduszny sklep nie policzył terminu wymiany w czasie gdy byli zamknięci. W dzisiejszych czasach, gdzie korporacje robią wszystko, żeby podreperować sobie PR na panedmii Ochnik robi coś takiego.
Jeszcze żebym chciał zwrot pieniędzy, a ja tylko chciałem wymienić na większy rozmiar ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ochnik #afera #wykopefekt
Pobierz Magnifice - Mirki, ale się dzisiaj zdenerwowałem.
Kupiłem 22 lutego torbę na laptopa...
źródło: comment_1590582872eQs7W3gLt4eRMbgZe1Usxm.jpg
  • 17
@KarmazynowyAstrofizyk: @ShineLow:
też bym tak liczył, gdyby nie informacja na stronie, że zwrot można dokonać w ciągu 30 dni od ponownego otwarcia sklepów. Ani słowa o dacie zakupu, a na stronie jednej galerii napisane było, że produkty kwalifikujące się do zwrotu można wymienić w przeciągu 30 dni od otwarcia, więc spełniłem oba wymagania.
@Magnifice: chciałam się z Tobą kłócić, ale w sumie trochę masz rację z tym wprowadzeniem w błąd. Galerie przez rząd zostały zamknięte 14 marca więc nie minęło 30 dni i nie miałeś możliwości zwrotu torby. Po czym wchodzisz na stronę i pisze, że na luzie masz 30 dni na zwrot po otwarciu w sklepie to idziesz i próbujesz korzystać. Też bym się zawiodła bez względu czy mamy końcówkę maja czy nie
@Magnifice: z jednej strony patrząc skoro chciałeś wymienić na większą czyli pewnie w tej samej cenie lub wyższej to nie powinni robić łaski szczególnie jeśli była nieużywana z drugiej strony to tylko ich dobra wola, że w ogóle chcą wymieniać i przyjmować zwroty bo nikt ich do tego nie zobowiązuje jeśli kupujesz w siedzibie firmy (14 dni na zwrot tyczy się przecież tylko zakupów poza siedzibą firmy)
@PLzuberPL: Ale ten temat nie podelga dyskusji, jako że sklep tak czy siak realizuje zwroty i wymiany. Masz to nawet napisane na paragonie (dolna część). Dyskusyjny jest komunikat na stronie internetowej.
@Magnifice: Personel salonu popełnił błąd, odmawiając możliwości wymiany.
Zgodnie z informacją podaną na stronie wymiany produktu może Pan dokonać w terminie 30 dni liczonych od 4 maja.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o kontakt pod adresem bok@ochnik.com w celu rozwiązania problemu.
Pozdrawiamy, zespół OCHNIK S.A.