Wpis z mikrobloga

Znalazłam w Krakowie super sklep z winami, znajduje się na ul. Kazimierza Wielkiego 51. Mają fajne, oryginalne wina - nie znajdzie się tam Francji, Włoch czy Chile, ale za to półki są pełne win rumuńskich czy armeńskich, czegoś, co na półkach marketów na pewno się nie znajdzie.

Mimo, że się wybrałam tylko po cydr, nie mogłam się powstrzymać i kupiłam Rumuna :)

Pan mi poleciał rumuńskie sauvignon blanc, które polecał jako wyjątkowe wino za okazyjną cenę (no, cóż zresztą innego miał powiedzieć;)

Ale miał rację - wino jest fajnie owocowe, o delikatnej, kremowej słodyczy (choć wino jest wytrawne, zaznaczam). Wyraźnie czuć brzoskwinię i jabłko. Wino jest naprawdę ciekawe, próżno szukać czegoś takiego na zachodzie Europy. Myślę, że teraz częściej będę "jeździć" do Rumunii :)

Sklep: Galeria Wina, Kazimierza Wielkiego 51, Kraków

Cena: 32 zł

#winotest #wino #pijzwykopem
gugas - Znalazłam w Krakowie super sklep z winami, znajduje się na ul. Kazimierza Wie...

źródło: comment_KbDaurtCHDiNbtGx8B3CXvBihP0K1zfl.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@archive: CyderInn, polski Cypr, pyszny, chyba najlepszy, jaki pilam do tej pory. Kosztuje w Krakowie 19 zł za 0,75, sa dwie wersje- słabsza 4,5% oraz mocniejsza 7%.
  • Odpowiedz