Wpis z mikrobloga

@typiara_z_wykopa: przecież to jak chwasty rośnie, wszędzie właściwie xd kosili to wyglądało jak trawnik (w końcu to jeden z gatunków traw), niekoszone ma takie właśnie kłosy. Zwykły perz też będzie miał kłosy jak urośnie wysoki, chociaż zdecydowanie mniejsze. Nie mogę tylko przetrawić że ze wsi jesteś i tego nie wiesz, przecież większość niekoszonych miejsc jest tego pełna xd
@wankiel: z pewnością nie tam skąd pochodzę, nigdy nie zdarzyło mi się iść po niezasianym terenie i zbierać takie takie kłosy, ale wspomniany przez ciebie perz widywałam. Może to wy macie problem i wszystko wam przypomina "po prostu trawy"? ;) Bo to ze zdjęcia było dla mnie czymś zarezerwowanym wyłącznie dla pól uprawianych przez rolnika.
@typiara_z_wykopa: Nie, nie mam problemu, a ten jęczmień jest dosyć pospolity i na pewno nie jest to gatunek używany w rolnictwie. Oczywiście jest możliwość (niebezpiecznie jest wykluczać coś z całą pewnością ;) ), że akurat twoją wioskę jakoś ten gatunek ominął, ale bardziej prawdopodobne, że po prostu nie zwróciłaś uwagi albo że rośnie sobie akurat na koszonych łąkach. A z jakich okolic pochodzisz?