Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam zapisy do #lacunagragieldowa.

Pamiętacie ten wpis?. W oczekiwaniu na nadchodzącą nową przygodę na tagu #lacunafabularnie zapraszam Was do mało intensywnej gry w której wcielacie się w rolę Kupców z Porto Argos, miasta znanego dawniej jako Georgetown - centrum akcji przygody #lacunafabularnienewbristol. Waszym zadaniem będzie pomnożenie majątku startowego dokonując sprytnych, przemyślanych bądź szczęśliwych transakcji ze sklepem serwerowym (sterowanym przeze mnie) oraz innymi graczami. W zabawie zwycieży ten Handlarz, który na koniec gry (który zapowiedziany zostanie tydzień wcześniej i uzależniony od zakończenia przygody fabularnej @Kroomka) zgromadzi najwięcej pieniędzy na swoim koncie.

1. Dlaczego gra giełdowa zamiast typowej gry fabularnej?

Ponieważ potrzebujemy nowej platformy do rozliczania przepływów wirtualnych pieniędzy pomiędzy graczami bez czynnego udziału GMa. Niezobowiązująca gra giełdowa to świetna okazja ku temu, a jej najlepsi uczestnicy otrzymają możliwość wynegocjowania dodatkowych zalet swojego bohatera w nadchodzącej przygodzie.

2. Gdzie rozgrywać się będzie gra? Jakie są wymagania do jej dołączenia?

Discord, a okazjonalne wpisy pojawiać się będą na Lurkerze (gdzie docelowo rozgrywać się będzie nowa przygoda).

3. Dlaczego zmiana portalu?

Swoje powody opisałam na Lurkerze, link do wpisu znajdziecie na Discordzie w poczekalni. Nie chcę ryzykować usunięcia tego wpisu.

4. Jak w to grać?

Wejdź na Discord i zawołaj mnie, aby otrzymać rangę do gry. Zaznacz również, czy będziesz potrzebować pożyczki.

Na start każdy z graczy otrzyma 1000 reali portugalskich (waluta w grze) + ewentualna pożyczka. Za ich pomocą handlować można towarami (których jest łącznie 15) i udziałami w przedsiębiorstwach (łącznie 9). Ich ceny sterowane są w trakcie wydarzeń zwanych Wycenami oraz Dniami Handlowymi na podstawie:
- popytu/podaży w oparciu o istniejący na serwerze handel
- wydarzeń w oparciu o wynik na kościach

W trakcie Wyceny aktualizowane są ceny towarów w głównym sklepie oraz okazjonalnie przedstawiane prognozy wartości przedsiębiorstw. Wyceny odbywają się nieregularnie, co kilka dni.

W trakcie Dnia Handlowego (trwającego kilkanaście godzin) sklep serwerowy umożliwia sprzedaż udziałów przedsiębiostw po określonych cenach. Poza Dniami Handlowymi sklep serwerowy skupuje udziały w cenie makulatury (1 real za udział). Dni Handlowe odbywają się nieregularnie, nie częściej jednak niż raz w tygodniu.

Dostępne pożyczki to 1000, 2000 i 4000 reali. Ich oprocentowanie wynosi 10% po każdej Wycenie i od tego momentu biegnie termin na zapłacenie odsetek (czyli odpowiednio 100, 200 i 400 reali po każdej Wycenie). Pożyczka zostaje spłacona w momencie zapłacenia całości kapitału. W przypadku niezapłacenia odsetek do czasu następnej Wyceny, komornik zabezpiecza pieniądze i towary Handlarza spłacając kapitał i pobierając dodatkową prowizję 50%.

Towary dostępne są w ilościach nieograniczonych, mogą być jednak czasowo (lub definitywnie) reglamentowane. Ze sklepu serwerowego w wyniku wydarzeń znikać może możliwość zakupu lub sprzedaży konkretnego towaru.

Udziały dostępne są w ramach Ofert Publicznych. Pierwsza oferta publiczna udziałów spółki handlowej przeprowadzona zostanie krótko przed startem gry. Handlarze po zapoznaniu się z prospektem emisyjnym zakupują zadeklarowaną ilość udziałow. Po ich zakończeniu następuje pierwsza wycena udziałow na rynku. Zazwyczaj podczas pierwszej oferty publicznej oferowane jest 100 udziałów. Kolejne Oferty Publiczne uzależnione są od wyników finansowych przedsiębiorstwa, planującego rozszerzenie działalności lub dokapitalizowanie aktualnych.

Specjalną kategorią są Statki, które zapewniają pasywny dochód przy każdej Wycenie.

Handlarze na podstawie informacji oficjalnych i nieoficjalnych dokonują zakupu i sprzedaży towarów. Obrót towarami i udziałami pomiędzy Handlarzami jest zawsze nieograniczony, służy im do tego funkcja market. Lista przydatnych komend dostępna jest na specjalnym kanale.

Handlarz kończy grę w przypadku bankructwa. Powrót do gry jest niemożliwy, chyba że bankrut uzyska pożyczkę od innego Handlarza w wysokości co najmniej 1000 reali.

W razie wątpliwości technicznych na pytania zawsze chętnie odpowiem ja i @KrzemowyDuch, współorganizator gry.

5. To zbyt skomplikowane, nie chcę w to grać, boję się bankructwa lub nie jestem zainteresowany (-a) taką grą. Będę z tego tytułu poszkodowany (-a) w trakcie tworzenia postaci do #lacunafabularniefantasy ?

Nie, gra jest dobrowolna i ma na celu przetestowanie alternatywnego dla arkusza kalkulacyjnego narzędzia do rozliczania pieniędzy w naszych grach. Można na niej jedynie zyskać, nigdy stracić.

---------------------------------------------------------------

Zapisy do gry potrwają do 30. maja do godziny 20:00. Zapisy na udziały przedsiębiorstw w ramach Pierwszej Oferty Publicznej upływają 31. maja o godzinie 12:00.

Możliwe będzie dołączenie do gry w późniejszym terminie z mniejszym kapitałem początkowym.

Jeszcze raz link do Discorda

---------------------------------------------------------------

Grafika Arraxxon @ Deviantart
#lacunafabularnieczarnolisto
lacuna - Rozpoczynam zapisy do #lacunagragieldowa. 

Pamiętacie ten wpis?. W oczeki...

źródło: comment_1590439843aWn36h5OrKY3VphvPnoyD6.jpg

Pobierz
  • 4