Wpis z mikrobloga

Jakbym potrzebował głowy lub nietypowe klocki ze starych zestawów to tylko bricklink czy bezpośrednio od lego tez można kupic? Na bricklinku większość to używki i nie ma zdjęć jak wyglądają, a jednak wolałbym niezniszczone.
#lego
  • 18
  • Odpowiedz
@Igorsky: @Polanin: bezpośrednio od lego jest bardzo dużo klocków do kupienia (ludziki też) - szukać trzeba w Pick a Brick oraz w Bricks and Pieces. Nie pamiętam już, które z nich zostało wyłączone z powodu COVID-19.
Problem z nimi jest taki, że darmowa wysyłka dopiero przy około 200 zł jeśli dobrze pamiętam. Więc średnio opłacalne za głowę zapłacić np 3 zł a 40 za przesyłkę :P
  • Odpowiedz
no dobra, ale jakbym brał dodatkowo jakiś zestaw z oficjalnego sklepu to to leci w jednej przesyłce?


@Igorsky: a to już zależy. Jak ja zamawiałem w styczniu, to przyszło w 2 paczkach - część razem z zamówionymi zestawami, druga część w osobnej paczce. Ale nie pamiętam teraz, czy razem z zestawami były części z PaB czy B&P. W każdym razie jak wyświetlił się komunikat o darmowej przesyłce, to było już za
  • Odpowiedz
Nie widziałem. Dawno chyba tam nie zerknąłem. Z tego co kojarzę kiedyś było dużo mniej.


@Polanin: na bricklinku na 100% będzie więcej części do wyboru - bo oprócz obecnie produkowanych, dostaniesz też historyczne (których Lego już nie produkuje). Jeśli jednak polujesz na obecne mold'y - to spokojnie powinieneś wszystkie na oficjalnej stronie upolować (ale przy założeniu, że robisz większe zakupy, żeby mieć darmową przesyłkę. Inaczej się nie opłaca)
  • Odpowiedz
mnie interesują części z lat 90.


@Igorsky: no to pozostaje Ci tylko raczej bricklink albo jakieś olx/allegro/ebay. Podejrzewam, że niektóre odlewy/wzory są produkowane nieprzerwanie od lat 90, ale będzie ich mało - a tylko aktualnie będące w produkcji znajdziesz w PaB oraz B&P.
  • Odpowiedz
  • 0
@damw: no to jak już gadamy to podpytam od razu :) czy jest opcja w bricklinku abym zrobił sobie listę potrzebnych części i żeby znalazło mi sprzedawcę, który ma to wszystko/większość w ofercie? Czy pozostaje mozolne ręczne szukanie?
  • Odpowiedz
@Igorsky: @damw: Jak zamawiasz same elementy w bricks and pieces - czyli to, które jest teraz wyłączone, tańsze i ma większy wybór - to wysyłka wychodzi chyba 6 czy 8 zł (zwykły list), więc nie ma tragedii, ale i tak warto wtedy dołożyć coś do 200 zł, żeby była za darmo. Chociaż nie pamiętam, czy nie trzeba wtedy dołożyć czegokolwiek ze sklepu lego.com. Mam nadzieję, że niedługo uruchomią bricks and
  • Odpowiedz
to wysyłka wychodzi chyba 6 czy 8 zł (zwykły list), więc nie ma tragedii, ale i tak warto wtedy dołożyć coś do 200 zł, żeby była za darmo.


@CCCCC: z drugiej strony same zestawy w katalogowych cenach są tak drogie, że kasa zaoszczędzona na tym zestawie pokryje koszty wysyłki o której mówisz (jeśli to jest 6-8 zł) :)
  • Odpowiedz
@damw: Minifigurki (no, może nie zawsze), lego xtra i elementy Power Fuctions są najtańsze na lego.com.
No i jeszcze dochodzą punkty VIP i gratisy
  • Odpowiedz
Minifigurki (no, może nie zawsze), lego xtra i elementy Power Fuctions są najtańsze na lego.com.

No i jeszcze dochodzą punkty VIP i gratisy


@CCCCC:

Minifigurki, lego xtra

no tutaj się zgodzę. Zapomniałem o tych minifigurkach, bo ich nie zbieram. A Xtra faktycznie najtaniej miałem na shop.lego.com jak kupowałem. Chociaż czasami promki na minifigsy się pojawią w innych sklepach

elementy Power Fuctions

a to już zależy ile i jakich elementów chcesz kupić.
  • Odpowiedz
@damw: Serwo, silnik XL, silnik M (bo 42065 już nie robio więc drogie), światełka i kabelki. A przełącznik kierunku wyjątkowo tańszy jest na allegro. 42095 rzeczywiście opłaca się kupić dla zdalnego sterowania w podczerwieni. Najlepszy XTRA: https://rebrickable.com/sets/40310-1/botanical-accessories/?inventory=1#parts szkoda, że go już nie produkują. Chyba jeszcze szachy 40174 po 0,17 gr/el czarne i białe łuki i kafelki to dobra cena
  • Odpowiedz
@damw: Właśnie zerkałem. Albo kilka lat temu mi się przywidziało, albo było ze 100 klocków do wyboru raczej podstawowych. To, że na bricklink jest wszystko to ja wiem.
  • Odpowiedz