Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam problem, boje sie wziac slubu. 28 lvl here, rozowa 25, od 4 lat razem wiec presja zareczyn i wziecia slubu jest coraz wieksza, niestety jest pewien problem, a mianowicie moja rozowa zarabia nieco ponad najnizsza krajowa, ja nieco ponad 20k miesiecznie i po prostu boje sie w razie rozwodu najzwyczajniej w swiecie strace polowe tego co zaoszczedzilem i co mam (Jestesmy tez w trakcie budowy domu). Moj brat mial taka sytuacje pare lat temu, nie stracil wiele ale byla zonka go niezle oskubala xD dlatego strasznie sie boje ze to samo moze zdarzyc sie u mnie. Czesc z was powie ze intercyza, ale nie oszukujmy sie, wiemy jaki bedzie rezultat jak jej to zaproponuje. Inni zaczna mowic ze po co z nia jestes skoro jej nie ufasz, co to za zwiazek. No sory, ale jesli wy ufacie kazdemu bezgranicznie to nie wroze wam dobrze xD nawet jesli to wasza zona to nie polecam ufac w 100% co robic murki? Bo ja sie serio boje brac slubu xD i bedzie tak z ta dziewczyna i z kazda inna, a na pewno kazda ma w glebi duszy jakies marzenie odnosnie tego, ja sie moge obejsc, ale rozowa juz mi daje sygnaly ze jestesmy juz dlugo no i fajnie by bylo jakbysmy poszli krok dalej

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ecbc814b940832ef250e757
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 33
  • Odpowiedz
@JerzyKulej: prosty przykład, niedawno lali mi posadzki, chłopak w moim wieku czyli też jak OP 28 lat. Jeden dzień 3500zl za robociznę (6700 z materiałem). Teraz 3500x21 dni roboczych to masz jakieś 70k. 5 pracowników po 5.5 brutto to jakieś 30-35k. Około 35-40k przychodu, minus podatek, minus koszty (które poza pracownikami przy takiej robocie są znikome, typu paliwo czy serwis agregatu) i jak byk wychodzi około 20k.
  • Odpowiedz
@Andi128: nie wyjdzie tak ładnie czysto bo to już musi być jakaś forma prawna inna niż JDG i z tego nie da się już tak łatwo wyciągnąć kasy bo podatki są kosmiczne.
  • Odpowiedz
@a231: no dobrze, to przy 40k przychodu już po odjęciu pracowników nie zostanie mu około 20k na czysto? Nie jestem przedsiębiorca więc mogę się mylić ale myślę że jednak mu te 60% zostanie z tego.
  • Odpowiedz
@Andi128: hmm, jednak jest trochę inaczej niż pamiętam. Na JDG można mieć do 5 pracowników, to może wtedy z 40k te 20k zostanie. Bo przy formie innej niż JDG jesteś de facto własnym pracownikiem i musisz sobie wypłacać normalną pensję, więc jak chcesz dostać 20k to podatki to z 10k
  • Odpowiedz
UprzejmaStara: Jeżeli się nie mylę, to Twoje oszczędności z przed małżeństwa, są Twoim majątkiem osobistym (niech mnie ktoś poprawi). Więc po prostu otwórz nowe konto, do którego masz dostęp tylko ty (nie dawaj różowej), przelej tam wszystko PRZED ślubem i nic z tym nie rób, ew. inwestuj tylko z tamtego konta. Ogólnie, żeby nie można się było czarno na białym, że te pieniądze miałeś przed ślubem.

Natomiast pieniądze po ślubie.... intercyza, albo godzisz się z tym, że połowa jest kasą różowej.

Druga sprawa.... idź pogadaj z kimś, kto się zawodowo takim sprawami zajmuje. Serio - zapłacisz parę stówek, a będziesz pewny tego, co on Ci powie. Na samym wykopie się nie opieraj, żebyś się nie przejechał.
  • Odpowiedz
MocnyObywatel: Najbardziej te baity zdradza różnica zarobków. Za każdym razem różowa zarabia najniższą krajową xD A typ z 20k.

Na pewno jest tyle par z taką różnicą. Nawet w Lidlu nie zarabia się najniższej krajowej. Następnym razem dajcie jej chociaż z 6k żeby łatwiej było uwierzyć.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz