Wpis z mikrobloga

@urojony_uzurpator: w usa też opłacasz studia co miesiąc.
No bez przesady, przecież wiele młodych opuszcza powiatowe miasta w celu uczęszczania na uczelnie w wojewódzkich miastach. I na takie rzeczy ludzie też odkładają pieniądze, to nie jest tak że każdego stać.
  • Odpowiedz
@ejsidisi: Jeżeli ktoś się decyduje na studia niestacjonarne to raczej dlatego, ze sam pracuje. W USA koszt studiów jest nieporównywalnie wyższy niż koszt akademika / mieszkania czy utrzymania w PL. Za oceanem wykupują jakieś fundusze żeby ich było stać na wykształcenie dzieci.
W naszych realiach ten mem nie ma sensu
  • Odpowiedz
nie, w ogóle. komorne 1200 miesięcznie za pokoiki u rentierów się samo płaci.


@doomer-2020: Hmm, z jednej strony nie powinno mnie dziwić, że pierwsza myśl jakiegoś rodzica w kontekście wysłania dziecka na studia to "trzeba mu będzie wynająć mieszkanie" z drugiej - szokuje mnie trochę taki brak zaradności i życiowego sprytu, przez który niektórzy naprawdę mogą myśleć, że wysłanie dzieciaka na studia do dużego mieszkania to jest nie wiadomo co...

Na
  • Odpowiedz
@doomer-2020: Tyle pokój nie kosztuje nawet w Warszawie, więc nie przesadzaj.

Może w samym centrum jak się wynajmuje to tak. Ale to tak jak pisałam - studentowi korona z głowy nie spadnie jak kawałek na uczelnię podjedzie, a jak ktoś nie sra kasą, to nie powinien wybrzydzać i wybierać najbardziej prestiżowe lokalizacje.
  • Odpowiedz