Wpis z mikrobloga

#perfumy

Gdybyście mieli kolekcjonować tylko jedną markę perfum, to jaka by to była?

Kryteria:
* Oczywiście w większości bardzo dobre zapachy i perełki (głównie męskie i unisex)
* Różne klimaty (np taka Aqua Di Parma średnio się nadaję bo nawet Oudy robi cytrusowe ;) )
* Jako, że to ma być kolekcja - prezentuje się mega.
  • 49
  • Odpowiedz
@malani: no może faktycznie przesadziłem z tą "różnorodnością", choć jak na moje potrzeby by wystarczał. Bardziej różnorodne ale nadal w zasięgu portfela to chyba wybrałbym Guerlain
  • Odpowiedz
@malani: Pomieszany. Nie mów ze np klasyczny Fahrenheit czy Dior Homme Parfum nie nadaje się na kolekcje. A towarzyszyłyby takim perełkom jak Bois D’Argent czy Oud Ispahan.
  • Odpowiedz
Przydałoby się, żeby ta kolekcja miała z 9-10 noszalnych i ciekawych zapachów.

@malani: xD
Trochę wygórowane te kryteria...

Z tego co patrzę to powyżej 10 flakonów mam
  • Odpowiedz
xD

Trochę wygórowane te kryteria...


@Minishcap: ;) No po co mi kolekcjonowanie np takiego Atelier Cologne czy Bvlgari które ma 3-4 świetne zapachy, a reszta jest mierna i to bardzo.

Taki Amouage i Tom Ford właśnie pasuje, bo mają dużo perełek (pomimo gorszych produkcji) i
  • Odpowiedz
@malani: Chodzi mi, że max 3-5 jeszcze przejdzie ale 10 to niektóre firmy nawet w portfolio nie mają.

Mam lub miałem to:
Tiziana Terenzi Chimaera
Tiziana Terenzi Foconero
Tiziana
  • Odpowiedz
@malani: Xerjoff ma krula w postaci Naxosa, ale warte uwagi sa jeszcze Zefiro, Renaissance (niedostepne juz u nas, ale za granica sie jeszcze gdzieniegdzie znalezc), Mefisto, Lira, Laylati, Muse, Ouverture, Dolce Amalfi (bardziej dla rozowego) do tego jeszcze poznalem 40knots, ale nie wywarl na mnie wrazenia, a trzeba pamietac ze jest jeszcze duzo innych serii w portfolio marki, ktore na pewno skrywaja wiele perelek, niestety nie zapuszczam sie w tamte
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malani: kurde ciężkie się trafiło, zapachy ciężkie i zimowe to Amouage, jeśli chodzi o zapachy letnie to Acqua di Parma, a jeśli miałbym wybrać jedną jedyną to chyba bym wybrał Diora, ewentualnie Chanel. Sam już nie wiem. XD
  • Odpowiedz
@malani: Ja od siebie w kontekście marki Xerjoff mogę dodać Wardasina, Alexandria II, Apollonia, Accento Overdose, Amber Star. Uważam, ze Xerjoff ma genialne zapachy, przy tym parametry z najwyższej półki :D
  • Odpowiedz
kurde ciężkie się trafiło, zapachy ciężkie i zimowe to Amouage, jeśli chodzi o zapachy letnie to Acqua di Parma, a jeśli miałbym wybrać jedną jedyną to chyba bym wybrał Diora, ewentualnie Chanel. Sam już nie wiem. XD


@adk08: Pamiętaj że to też chodzi o prezencję :) Channel to mogę pojedyńcze kupować butelki ale chodzi w kolekcji chodzi mi o to, żeby to też wyglądało.
  • Odpowiedz
Nie mów ze np klasyczny Fahrenheit czy Dior Homme Parfum nie nadaje się na kolekcje


@alvaro1989: Znam i to są świetne perfumy ale w ostatnim punkcie podkreśliłem że chodzi o prezencję. A Dior czy Chanel ma każdy flakon zupełnie inny.
  • Odpowiedz