Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie słuchawki nauszne? Głównie słuchanie muzyki rock/metal, na pewno też będę podpinał do grania na gitarze bo wolę grać na słuchawkach i oglądanie filmów. Gram sporadycznie... Myślałem nad Marshall Major III, ale może coś innego? Nie wiem czy dopłacać do wersji bezprzewodowej, i tak w autobusie wolę dokanałowe, bo nie chce aby inni słyszeli czego słucham, a poza tym są bardziej mobilne. Więc zależy mi najbardziej na jakości dźwięku, cena do 400zł. Na pewno nie chce aby była gorsza jakość kosztem braku przewodu...

#sluchawki #gitaraelektryczna #muzyka #elektronika #kiciochpyta #audio #audiofile
  • 5
  • Odpowiedz
@niebieskieniebo hmmm Marshalle są takie sobie. Dziwne trochę. Może dlatego, że to brandowany chińczyk. Mam major II i o ile grają ogólnie nieźle, tak przy rocku/metalu zwyczajnie się gubią. Chaos na scenie, za dużo dźwięków, muzyczny rozgardiasz.
Do 400 zeta poleciłbym Ci ISK HP9999, Creative Aurvana Live, ISK HD8500, któreś Superluxy... Jak coś to w tej cenie masz też AKG k240. Kwestia jaki dźwięk lubisz. I oczywiście do czego te słuchawki podepniesz.
  • Odpowiedz
@niebieskieniebo Bez osłuchania to trochę losowanie. Ja np sobie bardzo chwalę dość popularne ATH m50x ale to bardziej 500 jak nie upolujesz jakiegoś black fridaya ;)

Ich duża zaletą poza hiper klarownością (wg mojej żony są zbyt "szczegółowe") są 3 różnej kable. Bardzo mi się np. sprężynowy długi sprawdza przy nagrywkach bo nie ogranicza odległości od kompa tak znacząco.
  • Odpowiedz
@niebieskieniebo: Jak chcesz z nimi grać na gitarze to raczej bezprzewodowe (bluetooth) odpadają, chyba że jakieś obsługujące tryb low latency ale nie wiem czy mimo to będą tak szybkie żeby tego nie było czuć przy graniu.

Co do reszty to nie mam jakiegoś super doświadczenia ale sam mam i polecam słuchawki Beyerdynamic dtx-501p, ten model ma już trochę lat i teraz chyba można je dostać za mniej niż 200zł. Mają dobry
  • Odpowiedz
@niebieskieniebo: To ja jeszcze coś dopiszę - sprecyzuj czego chcesz od słuchawek, pod co je podepniesz.
Inaczej zabrzmią słuchawki wpięte pod samego kompa, jeszcze inaczej zabrzmią, jeśli do kompa podpięty jest wzmacniacz i słuchawki podpinasz właśnie do niego. Zupełnie inaczej zabrzmią jeśli podepniesz je do pieca gitarowego czy głowy...

Dalej idąc - czego chcesz od słuchawek? Rozdzielczości? Przestrzeni? Kopa w basie?
Zgadzam się całkowicie z @Necrosadist - bez odsłuchu to walenie
  • Odpowiedz